دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

داوطلبان یک هفته بعد از انتخاب رشته ارشد خود در سازمان سنجش و بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مقطع ارشد، 100 انتخاب نیز برای دانشگاه آزاد دارند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 98، قطعا با نظم و انسجام بیشتری انجام خواهد گرفت. قبل از این که به شما آموزش دهیم که انتخاب رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد به چه شکلی انجام می شود و چه شرایطی دارد، بهتر است قدری درباره انتخاب رشته ارشد آزاد سال گذشته به شما اطلاعات بدهیم تا با دید کاملی بدانید که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 98، چه باید بکنید.

در سال 96 برای اولین بار آزمون کارشناسی ارشد دانشگاههای سراسری و آزاد ادغام شد. در ابتدا انتخاب رشته ارشد سراسری انجام شد و سپس انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شروع شد. بین انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد دقیقاً یک هفته فاصله افتاد. داوطلبان یک هفته بعد از انتخاب رشته ارشد خود در سازمان سنجش، و بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مقطع ارشد، 100 انتخاب نیز برای دانشگاه آزاد داشتند.

با انتشار دفترچه اولیه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال 96، جنجال انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد شروع شد. وزارت علوم، بیش از نیمی از کد رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را حذف کرد و اعلام کرد که دانشگاه آزاد، صلاحیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در این کد رشته ها را ندارد زیرا هیئت علمی آنها قوی نیست. کار به جایی کشید که دکتر ولایتی در یک نطق تلویزیونی، تصمیم وزارت علوم در این باره را به چالش کشید و اعلام نمود که تمامی کد رشته های کارشناسی ارشد را به دفترچه بازخواهد گرداند و البته که چنین اتفاقی نیز افتاد. دفترچه دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 96، حاوی همه کد رشته ها به اضافه یک سری کد رشته جدید منتشر شد و عملا کار انتخاب رشته دانشگاه آزاد آغاز شد. می توانید دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

نظر خود را بنویسید