مشاوره انتخاب رشته ریاضی

برای اطلاع از این که در هر رشته و دانشگاهی چقدر شانس و احتمل قبولی دارید می توانید از نرم افزار فوق پیشرفته انتخاب رشته 3گام استفاده کنید.

مشاوره انتخاب رشته ریاضی 

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 98

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

 

نسبت به گذشته تعداد داوطلبان کنکور ریاضی کاهش یافته است و امسال عملا به حد داوطلبان کنکور انسانی رسیده است. می توان گفت اصلی ترین دلیل این امر این است که بازار کار رشته های مهندسی اشباع شده است. هر چند معتقدیم که علاقه و پشتکار از بدترین رشته ها پولسازترین کارها را ایجاد می کند ولیکن همه این توانایی و خلاقیت را ندارند. چه بسیار مهندس برق و مکانیک و عمران و کامپیوتر صنعتی شریف و دانشگاه تهران به خارج از کشور رفته اند!

برای این که خیالتان از بابت انتخاب رشته ریاضی راحت شود و در اولویت بندی ها اشتباه نکنید باید دو نکته را در نظر داشته باشید:

1- باید بدانید که آخرین رتبه قبولی رشته های مختلف چند است. مثلا آخرین رتبه قبولی مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی عمران و صد البته باید در نظر داشته باشید که باید از آخرین رتبه قبولی نسبت به دانشگاه باخبر باشید. مثلا اخرین رتبه قبولی دانشگاه صنعتی شریف، آخرین رتبه قبولی مهندسی عمران دانشگاه تهران و ...

2- برای اولویت بندی بهتر سعی کنید با توجه به رتبه خود بدین ترتیب عمل کنید. ابتدا رویایی ترین و بهترین انتخابهای خود را در فرم انتخاب رشته سنجش مخصوص گروه تجربی وارد کنید. می توان گفت که بهتر است از 150 انتخاب، حداقل 30 انتخاب، انتخابهای رویایی باشد که شما حتی شانس قبولی و شانس قبولی شما در آنها کم احتمال است و شامل رشته هایی با کیفیت و در دانشگاههایی خوب می باشند. سعی کنید 50 انتخاب بعدی خود را انتخابهای خوشبینانه بچینید. انتخاب هایی که اگر خوش شانس باشید در آنها قبول می شوید و 50 انتخاب بعدی خود را انتخابهایی با احتمال بالا و قوی قرار دهید. 20 انتخاب آخر مخصوص انتخابهایی است که صد در صد در آنها قبول هستید که می تواند شامل انتخاب رشته های صرفا با سوابق تحصیلی نیز می باشد.

برای اطلاع از این که در هر رشته و دانشگاهی چقدر شانس و احتمل قبولی دارید می توانید از نرم افزار فوق پیشرفته انتخاب رشته 3گام استفاده کنید.

در انتخاب رشته کنکور سراسری سعی کنید در ابتدا به این فکر کنید که چرا می خواهم یک مهندس شوم؟ اگر قرار باشد مهندس شوم دوست دارم بر روی چه چیزی کار کنم؟ اگر بازار کار نبود ایده ای دارم که با آن مشکلات اقتصادی خود را حل کنم؟ نکته ای که درباره بچه های ریاضی وجود دارد این است که باهوش هستند و مغز تحلیلگر خوبی دارند و این افراد زمانی که وارد رشته های علوم انسانی می شوند کولاک می کنند. پس یک انتخاب برای آنها می تواند رشته های شناور علوم انسانی باشد. اگر به علوم انسانی علاقه ندارید و باید یک مهندس شوید حداقل رشته ای را انتخاب کنید که می دانید قرار است در آن چه کار کنید و یا کسانی در اطراف شما هستند که به شما بگویند چه کار کنید و بتوانند برای شما بازار کار را ایجاد کنند.

به خاطر آشفته شدن اوضاع رشته ریاضی طی سالهای اخیر پیشنهادات کسانی را بپذیرید در امر پیش بینی وضعیت آینده بازار کار و رشته های مهندسی اطلاعات جامع و دقیقی دارند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در گروه آزمایشی ریاضی به لینک زیر مراجعه نمایید. 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 97

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 98

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

 

بیشتر بخوانید:

 

انتخاب رشته کنکور سراسری 

نرم افزار مجازی و  آنلاین کنکور سراسری

نظر خود را بنویسید