مشاوره انتخاب رشته ارشد تاریخ

مشاوره انتخاب رشته ارشد تاریخ 98

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد تاریخ 98 و نرم افزار مجازی انتخاب رشته ارشد تاریخ 98 و برخی از رتبه ها و محل قبولی آنها در کارشناسی ارشد تاریخ در سال های گذشته

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد تاریخ 98 به نکات زیر توجه فرمایید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه: یکی از بزرگترین چالشها در زمینه انتخاب رشته ارشد تاریخ این است که رتبه ها در گرایشهای مختلف تقریبا نزدیک به یکدیگر می باشد و عملا با توجه به پرطرفدار یا کم طرفدار بودن یک گرایش، توزیع بین رتبه ها و دانشگاهها بسیار عجیب می شود. ممکن است یک رتبه های کمی بهتر از شما بر حسب علاقه به سمت گرایش دیگری بروند و در نتیجه جا برای دانشگاههای خوب در گرایشی خاص برای شما باز شود. بنابراین اطلاع از توزیع رتبه ها در دانشگاهها و گرایشها یکی از مهمترین اطلاعاتی است که باید داشته باشید.

2- بازار کار: با توجه به این که اکثر داوطلبان تاریخ تفاوت بین گرایش ها و آینده هر یک را نمی دانند ، بسیاری از آنها در انتخاب خود دچار اشتباه می شوند. توجه کنید که بسیاری از رتبه های عالی سال های گذشته سخت از انتخاب خود پشیمانند. آن ها کلی درس خواندند و به چنین رتبه هایی رسیده بودند ولی انتخاب رشته ای سهل انگارانه آن همه تلاش را به نتیجه منتج نکرد. پس با یک انتخاب رشته هوشمندانه ، که با توجه به اهداف شما باشد، شما از رتبه خود حد اکثر استفاده را خواهید کرد. توجه کنید هر دانشگاهی برای یک هدف مناسب تر است. به عنوان مثال هیچ دلیلی وجود ندارد که گرایشی مانند مطالعات خلیج فارس پایین تر از گرایشی مثل تاریخ ایران اسلامی قرار گیرد و حتی در مقاطعی بسیار گرایش بهتری نسبت به سایر گرایشها می باشد.

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی کارشناسی ارشد

 

3- تصمیم به ادامه تحصیل: دقت کنید شما با توجه به این که در چه حوزه ای می خواهید فعالیت کنید،قصد ادامه تحصیل در دکتری دارید یا خیر، آیا در داخل می خواهید ادامه تحصیل بدهید یا خارج از ایران می توانید انتخاب رشته های مختلفی انجام دهید که کدام دانشگاه یا کدام گرایش شما را به اهدافتان می رساند. در رشته تاریخ، متاسفانه دانشجویان بعد از ورود به ارشد متوجه تفاوت بسیار زیاد دانشگاه ها و گرایشها در این رشته می شوند.

4- دوری و یا نزدیکی به محل سکونت: آیا ارزش دارد کسی به خاطر دانشگاهی از محل سکونت خود دور شود. جواب این سوال گاهی مثبت و گاهی منفی است. این پاسخ به دانشگاهی و گرایشی که قبول می  شود و آینده و هدفش بر می گردد.

5- در نظر گرفتن کیفیت دانشگاه در گرایشهای مختلف و نوع دوره ها: در بعضی شرایط حتی ممکن است که پیام نور یا غیرانتفاعی برای شما به خاطر یک گرایش با آینده شغلی بهتر انتخاب ایده آل باشد و نوبت دوم یا همان شبانه یک گرایش دیگر انتخاب خوبی برای شما نباشد. این مورد را حتما در نظر داشته باشید.

6- ادغام آزمون دانشگاه ارشد دانشگاه سراسری و آزاد در تمامی رشته ها باعث می شود تا تنوع انتخابها و دانشگاهها حتی بیشتر از قبل شود. بنابراین همین ادغام و البته جدا بودن انتخاب رشته های آزاد و سراسری در مقطع ارشد باعث می شود تا سردرگمی چندین برابر شود. تفاوتها و مقایسه رتبه بندی دانشگاههای آزاد و سراسری و غیرانتفاعی و پیام نور و پردیسهای خودگردان، از جمله مواردیست که حتما باید در نظر گرفته شود.

 

مشاوره های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد تاریخ 98، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخابها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید.

 

چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد تاریخ 98 نیز گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه

2- در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات دفترچه امسال

3- اولویت بندی دانشگاهها به ترتیب گرایش و سطح علمی

4- اولویت بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همینطور نوع آموزش در گرایش

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد تاریخ سال 96

رتبه عنوان زیر شاخه و گرایش محل قبولی
113 تاريخ ايران باستان روزانه-دانشگاه شهيدبهشتي -تهران
319 تاريخ ايران باستان نوبت دوم-دانشگاه اصفهان
398 تاريخ ايران باستان روزانه-دانشگاه اروميه
23 تاريخ ايران اسلامي روزانه-دانشگاه تهران
74 تاريخ ايران اسلامي روزانه-دانشگاه فردوسي مشهد
216 تاريخ انقلاب اسلامي روزانه-دانشگاه خوارزمي -تهران
324 تاريخ ايران اسلامي نوبت دوم-دانشگاه شهيدبهشتي -تهران
475 تاريخ ايران اسلامي روزانه-دانشگاه تبريز
598 تاريخ ايران اسلامي نوبت دوم-دانشگاه اراك
1257 تاريخ ايران اسلامي نوبت دوم-دانشگاه ايت اله حايري -ميبد
1507 تاريخ ايران اسلامي پرديس خودگردان-دانشگاه خوارزمي -تهران
2502 تاريخ ايران اسلامي پيام نور-دانشگاه پيام نوراستان ايلام -مركزايلام
2588 تاريخ انقلاب اسلامي غير انتفاعي-دانشگاه غيرانتفاعي دانش البرز-قزوين
50 تاريخ اسلام روزانه-دانشگاه تهران
145 تاريخ اسلام روزانه-دانشگاه شهيدچمران -اهواز
237 تاريخ اسلام روزانه-دانشگاه مازندران -بابلسر
274 مطالعات اسياي مركزي وقفقاز نوبت دوم-دانشگاه تهران
309 تاريخ اسلام روزانه-دانشگاه شيراز
684 مطالعات اسياي مركزي وقفقاز روزانه-دانشگاه محقق اردبيلي -اردبيل
2359 مطالعات اسياي مركزي وقفقاز پيام نور-دانشگاه پيام نوراستان اردبيل -مركزاردبيل
2530 تاريخ تشيع پيام نور مجازي ويزه شاغلين-دانشگاه پيام نوراستان خراسان رضوي -مركزمشهد
148 تاريخ عمومي جهان نوبت دوم-دانشگاه شهيدبهشتي -تهران
380 تاريخ عمومي جهان روزانه-دانشگاه تبريز

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

نظر خود را بنویسید