دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 در پنج گروه آزمایشی (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی) در روز پنج شنبه مورخ 98/05/17 در سایت سنجش منتشر شده است.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 برای 5 گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی، پس از اعلام نتایج اولیه بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار داده می شود. زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 در دهه دوم مرداد ماه می باشد.  لازم است داوطلبان قبل از شروع به انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 را مطالعه کنند. دفترچه انتخاب رشته شامل کلیه رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان می باشد و رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد در دفترچه ای جداگانه و از طریق سیستم اطلاع رسانی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org منتشر می شود. پس از اعلام نتایج سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 در سایت سنجش باز می شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند حداکثر 150 رشته از دانشگاه های روزانه، نویت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان را انتخاب و در فرم انتخاب رشته خود وارد نمایند. داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته می باشند که در کنکور سراسری 98 شرکت کرده و طبق کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند. متقاضیان رشته هایی که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی (رشته های بدون کنکور) است نیاز به حضور در جلسه آزمون و انتخاب رشته ندارند. 

انتخاب رشته کنکور سراسری 98 و دانشگاه آزاد 98 به صورت جداگانه می باشد. زمان انتخاب رشته کنکور سراسری دانشکاه آزاد 98، لیست رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد در دفترچه ای جداگانه تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org منتشر می شود و همه ی داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته این دانشگاه، به سایت ذکر شده مراجعه کنند و پس دریافت دفترچه، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

سه بخش در دفترچه انتخاب رشته  کنکور سراسری 98 (گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی) وجود دارد:

  • توضیحاتی در مورد فرآیند انتخاب رشته و کارنامه اولیه
  1. رشته محل های انتخاب رشته
  2. توضیحات و آدرس دانشگاه ها 

 

به داوطلبان توصیه می کنیم پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98، از مشاوره و راهنمایی با افراد آگاه برای انتخاب رشته کنکور سراسری 98 اقدام نمایند. مشاوران متخصص 3گام راهنمایان مناسبی در این زمینه می باشند.

 

رزرو مشاوره حضوری و تلفنی

 

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98، پس از انتشار در سایت سنجش در این قسمت قرار داده می شود.

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی به لینک های زیر مراجعه نمایید. 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 97

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 97

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 97

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر و زبان های خارجی 97

 

می توانید از سه نوع خدمت 3گام برای انتخاب رشته کنکور سراسری 98 استفاده کنید:

  1. مشاوره حضوری انتخاب رشته کنکور سراسری 98
  2. مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری 98
  3. مراجعه به سایت final.3gaam.com و استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 98

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 3گام، برخلاف سایر نرم افزارها حتی کد رشته محل های پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان، مجازی، نیمه حضوری و هر گونه انتخابی را برای شما احتمال سنجی می کند. این نرم افزار در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 98 فعال می شود.

 

بهترین نرم افزار انتخاب رشته

 

عوامل زیر در نرم افزار انتخاب رشته سراسری 98 گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه

2- در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98

3- اولویت بندی اختصاصی دانشگاه ها با توجه به کیفیت دانشگاه، بازارکار، علاقه مندی شما به گرایشها، دوری و نزدیکی دانشگاه به محل سکونت شما و تاثیر شیوه آموزشی 

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 3گام، 150 انتخاب رابرای شما اولویت بندی می کند که می توانید آن کد رشته ها را مستقیما در فرم انتخاب رشته سنجش وارد کنید.

 

نحوه دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری 98

پس از برگزاری کنکور سراسری 98، نتایج اولیه داوطلبان در دهه دوم مرداد ماه 98 اعلام می شود و داوطلبان می توانند با دریافت کارنامه و اطلاع از رتبه خود برای انتخاب رشته اقدام نمایند. برای این منظور داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و مراجعه به سمت راست و کلیک بر روی گزینه سراسری و گزینه مشاهده کارنامه اولیه کنکور، کارنامه خود را مشاهده نمایند. 

داوطلبان می توانند از طریق سه روش زیر این کار را انجام دهند:

  1. شماره داوطلبی + شماره شناسنامه + سال تولد
  2. شماره پرونده + کد رهگیری + شماره شناسنامه
  3. شماره پرونده + شماره سریال + شماره شناسنامه

 

نحوه دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری 98
نحوه دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری 98

چنانچه داوطلبی شماره پرونده، شماره داوطلبی یا شماره سریال ثبت نام خود را فراموش کرده باشد می تواند با مراجعه به سیستم پاسخگویی سایت سنجش درخواست خود را مبنی بر دریافت اطلاعات فوق ثبت نماید.

 

رزرو مشاوره حضوری و تلفنی

راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 98

برای این که خیالتان از بابت انتخاب رشته کنکور سراسری 98 راحت شود و در اولویت بندی ها اشتباه نکنید باید دو نکته را در نظر داشته باشید:

1- باید بدانید که آخرین رتبه قبولی رشته های مختلف چند است.البته باید در نظر داشته باشید که باید از آخرین رتبه قبولی نسبت به دانشگاه باخبر باشید. مثلا اخرین رتبه قبولی رشته مورد نظرتون در دانشگاه دانشگاه تهران و ...

2- برای اولویت بندی بهتر سعی کنید با توجه به رتبه خود بدین ترتیب عمل کنید. ابتدا رویایی ترین و بهترین انتخابهای خود را در فرم انتخاب رشته سنجش وارد کنید. می توان گفت که بهتر است از 150 انتخاب، حداقل 30 انتخاب، انتخابهای رویایی باشد که شما حتی شانس قبولی و شانس قبولی شما در آنها کم احتمال است و شامل رشته هایی با کیفیت و در دانشگاههایی خوب می باشند. سعی کنید 50 انتخاب بعدی خود را انتخابهای خوشبینانه بچینید. انتخاب هایی که اگر خوش شانس باشید در آنها قبول می شوید و 50 انتخاب بعدی خود را انتخابهایی با احتمال بالا و قوی قرار دهید. 20 انتخاب آخر مخصوص انتخابهایی است که صد در صد در آنها قبول هستید که می تواند شامل انتخاب رشته های صرفا با سوابق تحصیلی نیز می باشد.

برای اطلاع از این که در هر رشته و دانشگاهی چقدر شانس و احتمل قبولی دارید می توانید از نرم افزار فوق پیشرفته انتخاب رشته 3گام استفاده کنید.

 

نرم افزار انتخاب رشته 3گام مشخص می کند که در کدام رشته ها و در چه دانشگاه هایی احتمال قبولی دارید و این احتمال چند درصد است و در نهایت بر اساس احتمالات قبولی و اولویت هایی که شما مشخص می کنید، چیدمان رشته ها را انجام می دهد.

 

بهترین نرم افزار انتخاب رشته

 

نحوه گزینش داوطلبان کنکور سراسری 98

نمرات دو گروه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید تراز شده و گزینش به‌ صورت رقابتی براساس نمره‌ کل‌ نهایی در زیر گروه مربوطه و سایر شرایط و ضوابط آزمون سراسری 98 انجام می‌ شود. به عبارت دیگر ظرفیت مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید تخصیص داده نمی‌ شود.

تاثبر معدل در کنکور سراسری 98

تاثیر معدل در کنکور 98، در کارنامه و رتبه داوطلب مشخص می شود و هیچ نقشی در انتخاب رشته ندارد. تاثیر معدل همیشه به نفع داوطلبان می باشد. تا قبل از سال 94 تاثیر معدل در کنکور مثبت بود، یعنی معدل پایین تاثیر منفی در نتیجه کنکور داوطلبانی که معدل کمی داشتند، نداشت. از سال 94 به بعد تاثیر معدل در کنکور به این صورت می باشد که تراز هر درس کنکور را محاسبه می کنند و با تراز یا نمره همان درس داوطلب که به صورت امتحان نهایی برگزار شده است، مقایسه می کنند و در صورتی که داوطلب در یک درس درصد پایینی را زده و تراز پایینی داشته باشد نمره امتحان نهایی اش در نتیجه نهایی داوطلب تاثیر مثبت خواهد گذاشت. ولی اگر داوطلب درسی را درصد بالایی زده باشد و تراز بالایی نسبت به نمره امتحان نهایی آن درس داشته باشد، معدل در نتیجه نهایی این داوطلب بی تاثیر خواهد بود.

تاثیر معدل درکنکور سراسری 98 شامل چه داوطلبانی می شود؟

- داوطلبان دارای دیپلم ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را سال 98 و در نظام آموزشی جدید (۳-۳-۶) گرفته اند و امتحانات پایه دوازدهم آن ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است

- داوطلبان رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 1384 الی 1397 گرفته اند و امتحانات یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی سراسری و کشوری برگزار شده است.

- داوطلبان دارای مدرک پیش‌ دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 1390-۱۳۹1 اخذ کرده اند و امتحانات یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند. سایر دیپلمه‌ها مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند.

 

عضویت در کانال کنکور سراسری 99

نظر خود را بنویسید