مشاوره انتخاب رشته ارشد هوافضا

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا 98

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد هوافضاسال 98 و نرم افزار مجازی انتخاب رشته ارشد هوافضا سال 98 و برخی از رتبه ها و محل قبولی آنها در کارشناسی ارشد هوافضا در سال های گذشته

هوافضا در کنکور کارشناسی ارشد جزو رشته‌های شناور است و این بدین معنی است که تعداد وسیعی از شرکت‌کنندگان کنکور ارشد هوافضا از سایر رشته‌ها هستند و عملاً آشنایی زیادی با گرایش‌های مختلف این رشته و دانشگاه‌های مطرح ندارند. به‌ویژه که تعدادی از دانشگاه‌های ارائه‌دهنده‌ی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد ، دانشگاه‌های دارای شرایط خاص هستند که لازم است که در فرایند انتخاب رشته به این کد رشته‌ها توجه خاصی شود و عملاً انتخاب رشته در رشته هوافضا به دلیل ماهیت آن (به‌خصوص برای داوطلبانی که رشته اصلی آن‌ها هوافضا نبوده است) با دیگر رشته‌ها مقداری متفاوت و سخت‌تر است و وجود مشاور برای انتخاب رشته بیشتر احساس می‌شود.

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی کارشناسی ارشد

 

حدود 20 دانشگاه در کل کشور در مقطع ارشد در این رشته پذیرش دانشجو دارند که بیشتر از نصف آن‌ها در شهر تهران قرار دارند. و به‌طورکلی کف قبولی در این رشته مربوط به دانشگاه‌های دارای شرایط خاص است که داوطلبانی با حداکثر رتبه بین 1500 تا 2000 توانایی قبولی در این دانشگاه‌ها را دارند .

روند انتخاب رشته یک فرایند تخصصی و فردی است ، بدین معنی که باید با اطلاعات کامل از گرایش‌ها و دانشگاه‌ها و.. به همراه در نظر گرفتن شرایط، خصوصیات و علائق فرد متقاضی صورت گیرد. در ادامه به‌صورت مختصر نکاتی که باید در هنگام انتخاب رشته به آن توجه شود ذکر می‌شود.

1- انتخاب گرایش

بسیاری از دانشجویان بعد از اعلام نتایج با توجه به رتبه‌ای که کسب کرده‌اند انتخاب گرایش می‌کنند که این روند اگر گرایش‌های مختلف برای شما فرقی نمی‌کنند و با شرایط شما سازگار هستند مشکلی ندارد اما اگر به گرایش خاصی علاقه دارید و در آن قوی‌تر هستید به خاطر دانشگاه بهتر از علاقه و تخصص خود چشم‌پوشی نکنید.

2- انتخاب دانشگاه

برای انتخاب دانشگاه پارامترهای زیادی دخیل است اما به‌طور خلاصه باید به نکاتی از قبیل امکانات دانشگاه ازلحاظ آزمایشگاه و کارگاه‌های موردنیاز در هر گرایش ، وضعیت هیئت‌علمی گرایش موردنظر و تخصص استادها ، فضا و جو حاکم بر دانشگاه و ... توجه کنند

3- انتخاب نوع دانشگاه / پذیرش ( روزانه ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان و ...)

تفاوت اصلی‌ که در انواع مختلف دانشگاه‌ها و جود دارد حدوداً به دو موضوع شهریه و اعتبار مدرک خلاصه می‌شود که دانشجویان باید به این دو نکته با توجه به شرایط و اهداف خود توجه کنند.

4- انتخاب شهر دانشگاه

دانشجویان هنگامی‌ که دانشگاهی در شهری به‌ غیراز شهر محل زندگی خود انتخاب می‌کنند باید به مباحثی از قبیل فاصله شهر موردنظر، امکانات رفاهی دانشگاه از قبیل خوابگاه و ... ، وضعیت فرهنگی شهر موردنظر و نکات دیگری از این قبیل توجه کنند.

5- آموزش محور یا پژوهش محور

نوع خاصی از کارشناسی ارشد که در سال‌های اخیر رونق پیداکرده است، نحوه‌ی تحصیل آموزش محور است که باید دانشجویان در هنگام انتخاب رشته به این نکته توجه کنند و بدانند که در نوع آموزش محور دیگر پایان‌نامه‌ای در کار نیست و به‌ جای آن درس قرار داده می‌شود و این تغییر، کار را برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا سخت می‌کند.

6- وضعیت بازار کار و درآمد

نکته‌ دیگری که باید دانشجویان به آن توجه کنند وضعیت بازار کار رشته‌های مختلف است. البته اگر شما در هر گرایشی یک فرد کاملاً قوی باشید مطمئناً بیکار نخواهید بود اما در حالت کلی بهتر است که نیم‌نگاهی به بازار کار داشته باشید

7- دیگر نکات

بسیاری نکات ریز دیگر و شرایط خاص بر روند انتخاب رشته تأثیر دارد که از میان آن‌ها می‌توان به وجود استادی برجسته درزمینهٔ موردعلاقه شما در یک دانشگاه خاص ، نیاز به مدرک برای افزایش رتبه شغلی و یا تضمینی بودن شغل به‌ شرط دریافت مدرک ، علاقه به شهر یا دانشگاه خاصی و... اشاره کرد.

 

دریافت مشاوره رایگان

 

مشاوره‌های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد مهندسی هوافضا 98، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخاب‌ها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید.

چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم‌افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد مهندسی هوافضا 98 نیز گنجانده‌شده است تا شما به اطلاعات زیردست یابید:

  1.  احتمال قبولی با توجه به رتبه
  2.  در نظر گرفتن تغییرات رتبه‌های قبولی با توجه به تغییرات دفترچه امسال
  3.  اولویت‌بندی دانشگاه‌ها به ترتیب گرایش و سطح علمی
  4.  اولویت‌بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همین‌طور نوع آموزش در گرایش

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا سال 96

 

رتبه عنوان زیر شاخه و گرایش محل قبولی
43 جلوبرندگي روزانه-دانشگاه صنعتي شريف -تهران
246 جلوبرندگي روزانه-دانشگاه علم وصنعت ايران -تهران
285 جلوبرندگي روزانه-دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي -تهران
290 ائروديناميك روزانه-دانشگاه علم وصنعت ايران -تهران
306 ائروديناميك روزانه-دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي -تهران
348 ديناميك پروازوكنترل نوبت دوم-دانشگاه صنعتي اميركبير-تهران
589 ائروديناميك روزانه-دانشگاه صنعتي مالك اشتر
694 جلوبرندگي نوبت دوم-دانشگاه فردوسي مشهد
718 ائروديناميك نوبت دوم-دانشگاه فردوسي مشهد
986 جلوبرندگي پرديس خودگردان-دانشگاه صنعتي اميركبير-تهران
994 سازه هاي هوايي نوبت دوم-دانشگاه صنعتي شاهرود
1019 ائروديناميك پرديس خودگردان-دانشگاه صنعتي اميركبير-تهران
1093 سازه هاي هوايي نوبت دوم-دانشگاه صنعتي مالك اشتر

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

نظر خود را بنویسید