دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1397 در دانشگاه دانشگاه تبریز و در رشته گروه علوم تجربی

‏این کد رشته ها در نرم افزار انتخاب رشته کنکور نیز موجود می باشد و در آنجا داوطلبان عزیز می توانند از احتمال قبولی خود در هر کد رشته با توجه به رتبه خود مطلع شوند و به علاوه با استفاده از ابزارها و فیلتر های مختلف بر مبنای استان، دانشگاه، نوع آموزش و دوره انتخاب های مناسب خود را پیدا کنند و نیز آن انتخاب ها را بر مبنای شرایط خود بچینند و نهایتا فایلی حاوی انتخاب رشته خود بر مبنای همین کد رشته دانشگاه ها بدست آورند و آن را مستقیما در سیستم انتخاب رشته سازمان سنجش وارد نمایند.

دانشگاه تبریز

مقدمه:

      آذربايجان، از مهد‌هاي فرهنگ غني ايران در ادوار مختلف تاريخ بوده و سوابق مكتوب آن كافيست كه اين خطه را منبع الهام و تنوير دانش و فرهنگ ايران زمين معرفي كند. آذربايجان مهد بزرگمرداني چون: علامه جعفري، علامه طباطبائي، علامه اميني، شهيد قاضي طباطبائي، شهيد مدني می‌باشد كه مردم نام و ياد آن‌‌ها را سينه به سينه براي آيندگان منتقل خواهند كرد. اين سرزمين همچنين مهد دليرمرداني چون شيخ محمد خياباني، ستارخان و باقرخان است. بهتر است بگوييم، آذربايجان را می‌توان از مردان بزرگش شناخت و هم اين مردان بزرگ و تاريخ‌ساز خود، دامان‌پرورده سرزمين غيرت، حماسه و شور آذربايجان هستند. شهريار، پروين، قطران، گنجوي از يك طرف و خواجه‌‌نصيرالدين طوسي، خواجه‌‌رشيدالدين فضل الله و خواجه‌‌غياث‌الدين محمد از طرف ديگر هركدام به نحوي نام آذربايجان را در دوره‌هاي مختلف برسر زبان‌ها انداخته و آن را مهد فرهنگ و تمدن ايراني قرار داده‌اند.

      هر حكومتي نيز در ايران در هر دوره‌اي، به دليل موقعيت استراتژيك و منابع انساني موجود يا شهر تبريز را مركز امور خود قرار مي‌داد يا اينكه به آن نظر خاصي داشته است. حكومت ٨٠ ساله‌ی مغولان در آذربايجان حديث ديگري است، در اين گوشه از تاريخ، آذربايجان به موزه‌اي بزرگ تبديل شد و رتبه‌هاي برتر علمي را در دنيا كسب كرد. دوره‌اي كه در آن مراكز علمي بزرگي چون ربع رشيدي، شام غازان و رصدخانه‌ی مراغه درخشيدند و به شهرت و اعتبار جهاني دست يافتند. به رغم اين، متأسفانه تبريز بعد از آن دوران طلائي، هرچند كه مشاهير بزرگي را به جامعه علمي تحويل داده است، اما ديگر آن فروغ گذشته خود را نيافت. دليل آن هم شايد در نبود مراكز قدرتمند دانش و امكانات مناسب براي پژوهش و تحقيق دانست.

      60 الی 70 سال پيش كه دانشگاه تبريز تأسيس شد مركزي علمي براي تحقق اين امور وجود نداشت تا اينكه در خردادماه ١٣٢٦ بر اثر تحولات سياسي منطقه، دانشگاهي بنام «آذربايجان يونورسيتيسي» تأسيس شد اما پس از چندي بر اثر تحولات بعدي فعاليت آن عملاً متوقف شد. از طرف شخصيت‌هاي مختلف اقدامات همه جانبه‌اي براي تأسيس دانشگاه شكل گرفت و بلافاصله در دي‌ماه همان سال

دكتر مصطفي حبيبي و دكتر خان‌بابا بياني از دانشگاه تهران مأموريت يافتند براي تأسيس دوباره‌ی دانشگاه در تبريز، به اين شهر عزيمت كنند. اين هيأت پس از تأیيد لزوم تأسيس دانشگاه و پيگيري استاندار وقت و مردم آذربايجان، شش ميليون ريال بودجه براي تأسيس دانشگاه تصويب شد. اما باز هم تغييرات هيأت دولت اين اقدامات را مسكوت گذاشت تا اينكه با پافشاري دوباره سرانجام دكتر بياتي به رياست دانشكده‌هاي ادبيات و پزشكي كار آموزش خود را شروع كردند.

      تا تيرماه ١٣٢٨ ساختمان‌هاي دانشگاه به شكل استيجاري در سطح شهر پراكنده شده بود ولي به علت نياز به تمركز دانشگاه و توسعه‌ی آن در تيرماه همان سال در زميني به مساحت ٢٤٧ هزار متر مربع كلنگ بناي دانشگاه به دست دكتر زنگنه، وزير فرهنگ وقت به زمين زده شد و بلافاصله ٥ ميليون اعتبار براي شروع آن از طرف دولت تصو يب شد وكار‌هاي ساختماني آغاز شد.

      اما به دليل رسيدن فصل سرما، عمليات اجرائي نيمه‌كاره ماند تا اينكه در ارديبهشت ماه ١٣٢٩ با آغاز فصل كار عمليات اجرائي هماهنگ با ساختمان بيمارستان ١٥٠ تخت‌خوابي شروع به فعاليت نمود و ١٥ سال بعد دانشكده‌هاي پزشكي و كشاورزي و سپس ساير دانشكده‌ها به اين محل نقل مكان كردند. اين دانشگاه در وادي امر با دو دانشكده‌ی ادبيات و پزشكي شروع به كار نمود و با گذشت زمان دانشكده‌ها، آزمايشگاه‌ها، كارگاه‌ها، آموزشكده‌هاي آن يكي پس از ديگري تأسيس می‌شدند و تبريز آهسته آهسته به جايگاه واقعي خود نزديك مي‌شد. همچنين علاوه بر دانشگاه تبريز كه بعد‌ها به دو دانشگاه يعني تبريز و علوم پزشكي تبريز تقسيم شد. دانشگاه هنر اسلامي، تربيت معلم آذربايجان، صنعتي سهند، آزاد اسلامي و ساير دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي نيز تأسيس شدند تا آذربايجان را به عنوان دومين شهر بزرگ دانشگاهي كشور پس از تهران و بزرگ‌ترين قطب علمي شمال‌غرب كشور مطرح سازند. اين دانشگاه در حال حاضر با بيش از ١١ هزار نفر دانشجو و حدود ٥٠٠ نفر هيأت علمي ٢٠٠ آزمايشگاه تخصصي و عمومي كه برخي در دنيا و برخي خاورميانه منحصربه‌فرد هستند، موزه‌ی تاريخ و فرهنگ، حوزه‌ی جانورشناسي، حوزه‌ی زمين‌شناسي، مركز پردازش تصاوير ماهواره‌اي و مراكز و مؤسسات تحقيقاتي و پژوهشي بزرگ، پتانسيل بسيار بزرگي را در كشور فراهم نموده تا در راستاي اهداف والاي جمهوري اسلامي به كار گرفته شود.

 

دانشکده‌ی ادبيات فارسی و زبان‌های خارجی

      دانشکده‌ی ادبيات فارسی و زبان‌های خارجی در سال تحصيلی 27- 1326 با عنوان «دانشکده‌ی ادبيات و علوم انسانی» تأسيس شد. اين دانشکده ابتدا در دو رشته‌ی تحصيلی تاريخ و جغرافيا و زبان و ادبيات فارسی فعاليت آموزشی خويش را آغاز کرده و به‌تدريج با گذشت زمان رشته‌های تحصيلی ديگری در آن ايجاد گرديد.

      مدت تحصيل در اين دانشکده تا سال ١٣٤٦ سه سال بود و از سال ١٣٤٧ با تجديد نظر در مقررات آموزشی، دوره‌ی تحصيل در اين دانشکده به چهار سال افزايش يافت. در سال ١٣٤٧ دوره‌ی فوق ليسانس رشته‌ی زبان و ادبيات فارسی و همچنين در سال ١٣٥٤ دوره‌ی دکترای رشته‌ی مذکور در دانشکده ادبيات و علوم انسانی دانشگاه تبريز تأسيس شد.

      در اسفند ماه سال ١٣٦٧ دانشکده ادبيات و علوم انسانی به دو دانشکده‌ی ادبيات فارسی و زبان‌های خارجی و دانشکده‌ی علوم انسانی و اجتماعی تفکيک شد و اکنون دانشکده‌ی ادبيات فارسی و زبان‌های خارجی با پنج گروه آموزشی زير به فعاليت‌های آموزشی خود ادامه می‌دهد:

      ١- گروه زبان و ادبيات فارسی

      ٢- گروه زبان و ادبيات انگليسی

      ٣- گروه زبان و ادبيات فرانسه

      ٤- گروه فلسفه

      ٥- گروه فرهنگ و زبان‌های باستانی (کارشناسی ارشد)

 

اعضای هيأت علمی

      تعداد استادان و همکاران هيأت علمی اين دانشکده به شرح جدول ذيل است:

دانشجويان

      دانشکده ادبيات فارسی و زبان‌های خارجی جمعاً دارای ٩٢٨ نفر دانشجو است که در دوره‌های روزانه و شبانه به تحصيل اشتغال دارند و در جدول‌های مربوط به تفکيک رشته و مقطع تحصيلی مشخص گرديده‌اند.

 

١- دکتری زبان و ادبيات فارسی١٠ نفر

٢- دکتری آموزش زبان انگليسی٧ نفر

٣- کارشناسی ارشد زبان و ادبيات فارسی٢٦ نفر

٤- کارشناسی ارشدآموزش زبان انگليسی٢٣ نفر

٥- کارشناسی ارشد زبان و ادبيات فرانسه٢٠ نفر

٦- کارشناسی ارشد فلسفه١٠ نفر

٧- کارشناسی ارشد فرهنگ وزبان‌های باستانی١٩ نفر

٨- کارشناسی زبان و ادبيات فارسی١٥١ نفر

٩- کارشناسی زبان و ادبيات انگليسی٢٠٥ نفر

10- کارشناسی زبان و ادبيات فرانسه١٥٣ نفر

11- کارشناسی فلسفه١٦٥ نفر

12- کارشناسی ناپيوسته فرهنگيان رشته زبان و ادبيات فارسی٤٠ نفر 

کارکنان

      تعداد کارمندان اين دانشکده اعم از آموزشی ٦ نفر، اداری ١٠ نفر و خدماتی ٨ نفر و جمعاً ٢٤ نفر مي‌باشد.

آزمايشگاه

      اين دانشکده دارای دو آزمايشگاه زبان انگليسی و زبان فرانسه است.

کتابخانه

      کتابخانه‌ی اين دانشکده به سال ١٣٢٦ تأسيس شد و تعداد کارکنان آن ٥ نفر است. تعداد کتاب‌های فارسی و عربی آن 20500 جلد و کتاب‌های لاتين آن 23500 جلد و تعداد کتاب‌های فارسی و لاتين تالار مطالعه وابسته به کتابخانه، بالغ بر 7000 جلد می‌گردد. جمع کل کتاب‌های آن حدود 51000 جلد است.

      تعداد مجلات داير آن به ١٤٥ عنوان می‌رسد که ٥١ عنوان آن لاتين و ٩٤ عنوان آن فارسی است.

 

دانشکده‌ی ریاضی

      رشته‌ی رياضي ابتدا در سال ١٣٤٨ با پذيرش ٤٧ نفر دانشجو تحت پوشش دانشكده‌ی علوم ايجاد شد، و از آن زمان به فعاليت آموزشي خود ادامه مي‌داد تا اينكه به خاطر نياز جامعه و لزوم گسترش آن در روز پنجشنبه مورخه‌ی 7/2/1374 هجري شمسي مقارن با بيست و هفتمين سمينار روساي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و پژوهشي كشور، گروه رياضي تبديل به دانشكده علوم رياضي شد و رسماً فعاليت آموزشي خود را آغاز كرد و اكنون در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري تخصصي دانشجو می‌پذيرد.

 

گروه‌هاي آموزشي

      دانشكده‌ی علوم رياضي داراي چهار گروه آموزشي به شرح زير است:

      ١- گروه آموزشي رياضي محض

      ٢- گروه آموزشي رياضي كاربردي

      ٣- گروه آموزشي آمار

      ٤- گروه آموزشي علوم كامپيوتر 

كاركنان

      تعداد كاركنان اداري دانشكده‌ی رياضي ١٤ نفر است كه از اين تعداد دو نفر كارشناس گروه، دو نفر كارشناس ارشد و بقيه جزو كادر اداري مي‌باشند.

دانشجويان

      دانشكده‌ی علوم رياضي داراي ٦٧٨ نفر دانشجو است كه در دوره‌هاي روزانه مشغول به تحصيل هستند و در جدول‌هاي مربوط به تفكيك رشته و مقطع تحصيلي مشخص گرديده‌اند:

 

رشته

مقطعریاضی محضریاضی کاربردیآمارعلوم کامپیوتر

زنمردزنمردزنمردزنمرد

کارشناسی6754896693644781

جمع121155157128

کارشناسی ارشد67 نفر--

دکتری45 نفر-2 نفر 

كتابخانه

      كتابخانه‌ی دانشكده‌ی رياضي شامل ٧٢٠٥ جلد كتاب به زبان انگليسي و ٢٥٩٤ جلد كتاب به زبان فارسي و ٨٣ عنوان مجله‌ی لاتين و

٢٩ عنوان مجله‌ی فارسي است و مجهز به سيستم رايانه‌اي شامل سه دستگاه كامپيوتر و يك دستگاه پرينتر و يك دستگاه زيراكس می‌باشد و مراجعه‌كنندگان با استفاده از سيستم رايانه‌اي كتاب‌هاي فارسي و لاتين را بازيابي می‌كنند و دستگاه كپي براي كپي مجلات و كتاب‌هاي مرجع می‌باشد.

رايانه و سايت‌ها

      دانشكده مجهز به ١٥١ دستگاه كامپيوتر و ٣٤ دستگاه پرينتر ليزري می‌باشد و نيز داراي سرورو ups براي شبكه‌ی اينترنت و شبكه‌ی كامپيوتر دانشكده می‌باشد. ضمناً سايت‌ها و اتاق كار اساتيد و دانشجويان دكتري و آموزش و امور دانشجويي و كتابخانه و ساير امور اداري مجهز به شبكه اينترنت مي‌باشد.

سايت‌ها:

      * گروه محض و كاربردي

      ١- سايت كارشناسي

      ٢- سايت كارشناسي ارشد

      * گروه آمار

      ١- سايت تخصصي آمار

      * گروه كامپيوتر

      ١- سايت سخت افزار

      ٢- سايت تكنولوژي اطلاعات و دانش

      ٣- سايت تكنولوژي نرم‌افزار

      ٤- سايت سيستم‌هاي هوشمند

سالن كنفرانس و سمينار

      دانشكده‌ی رياضي داراي يك سالن كنفرانس براي سمينار و كنفرانس و دفاع پايان‌نامه و رساله‌ی دكتري بوده وسالن مجهز به ويدئو پروژكتور است.

  

دانشکده‌ی شيمي

      رشته‌ی تحصيلي شيمي از سال ١٣٤٢ تأسيس گشته و فعاليت آموزشي خود را در دانشكده‌ی علوم و تا سال ١٣٦٩ به صورت گروه شيمي ادامه داد. تا اينكه در سال تحصيلي ٧١- ٧٠ دانشكده شيمي به صورت مجزا از دانشكده‌ی علوم و در ساختمان جديدالاحداث تأسيس گرديد. هم‌اكنون اين دانشكده داراي گروه‌هاي شيمي آلي، شيمي تجزيه، شيمي فيزيك، شيم ي كاربردي و شيمي معدني می‌باشد.

      در حال حاضر ٥١٨ نفر دانشجوي كارشناسي، ١٠٧ نفر كارشناسي ارشد و ٤٢ نفر دانشجوي دكترا در اين دانشكده مشغول به تحصيل هستند و سالانه تقريباً ١٣٠ نفر دانشجو در مقطع كارشناسي و ٥٦ نفر دانشجو در مقطع ارشد و دكتري وارد اين دانشكده مي‌شوند. از سال ١٣٧٠ تا پايان سال ١٣٨٢ در مجموع ٣٥ مقاله توسط اساتيد دانشكده‌ی شيمي در مجلات بين المللي (isi) به چاپ رسيده است.

      دانشكده‌ی شيمي بنابر فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي چشمگير در فواصل سال‌هاي ١٣٦٩ لغا يت 1379، توانمندي‌هاي خود را عرضه نموده و در پي آن در سال ١٣٧٩ به عنوان يكي از سه قطب علمي شيمي كشور با نام «قطب علمي مواد جديد و شيمي پاك» شناخته شد كه اين امر موجب شتاب بيشتر فعاليت‌هاي اعضاي دانشكده در قالب قطب علمي گرديد. تعداد اعضاي هئيت علمي در حال حا ضر ٣٣ نفر می‌باشد (١٠ نفر با درجه‌ی استادي، ٧ نفر با درجه‌ی دانشياري، ١٤ نفر با درجه‌ی استادياري و ٢ نفر با درجه‌ی مربي).

 

گروه‌هاي آموزشي:

      * گروه شيمي آلي

      گروه شيمي آلي از سال ١٣٤٢ به عنوان زير مجموعه‌ی گروه شيمي دانشكده‌ی علوم و بعد از تأسيس دانشكده‌ی شيمي در سال ١٣٦٩ فعاليت خود را به صورت گروه آغاز كرد.

 

- آزمايشگاه‌هاي تخصصي گروه شيمي آلي

      الف- آموزشي:

      ü آزمايشگاه شيمي آلي ١ و ٢

      ü آزمایشگاه مباني شيمي آلي

      ü آزمایشگاه شيمي پليمر

      ü آزمایشگاه سنتز تركيبات آلي

      ü آزمایشگاه جداسازي و شناسايي مواد آلي

      ü آزمایشگاه شيمي آلي فلزي

      ب- پژوهشي:

      ü آزمایشگاه پژوهشي فتوشيمي

      ü آزمایشگاه هتروسيكل

      ü آزمایشگاه اورگانوسيليكون

      ü آزمایشگاه پليمر

      ü آزمایشگاه اسپكتروسكوپي ملكولي

      ü آزمایشگاه سنتز تركيبات آلي

      ü آزمایشگاه كربوهيدرات و پليمر‌هاي طبيعي

 

- عناوين مهم‌ترين طرح‌هاي تحقيقاتي خاتمه يافته و در دست اجراي گروه شيمي آلي

      ١- تهيه و مطالعه كمپلكس‌هاي فلزي پليمر‌هاي آمين دار

      ٢- تهيه پلي استيرن زيست تخريب‌ناپذير

      3- تهیه‌ی مونومر n- وینیل پیرولیدون

      ٤- سنتز و انجام واكنش با ممانعت فضايي زياد و بررسي اثرات حفاظتي اين تركيبات جهت استفاده در سنتز مواد آلي و دارويي

      ٥- مهاجرت ١ و ٣ تري متيل سيليل از كربن به اكسيژن در سيلانول

       و واكنش مشتق يديد با الكتروفيل‌هاي مختلف

      ٦- تدوين دانش فني پليمريزاسيون اتيلن بر مبناي كاتاليست متالوسن (طرح بين دانشگاه تبريز و پتروشيمي تبريز)

      ٧- مطالعه و بررسي امكان تهيه، طراحي و ساخت غشا‌هاي مبادله كننده‌ی پروتوني به كار رفته در پيل‌هاي سوختي

 

- زمينه‌ی فعاليت‌هاي پژوهشي گروه شيمي آلي

      شيمي پليمر: سنتز مشتقات داروئي و آزادسازي كنترل شده دارو‌ها از پيش دارو‌هاي پليمري، پليمريزاسيون‌هاي راديكالي و پليمر‌هاي هادي، سنتز كربوهيدرات‌ها و سنتز دندريمر‌هاي عامل‌دار و گليكوپليمر، پليمر‌هاي طبيعي و پليمر‌هاي محلول در آب.

      شيمي آلي فلري: سنتز تركيبات و مشتقات ارگانوسيليكون با گروه‌هاي حجيم و بررسي جنبه‌هاي مكانسيمي آن‌ها و كاتاليست‌هاي متالوسن.

      كاربرد‌هاي طيف سنجي: مطالعات پيكربندي‌ها با تكنيك‌هاي mass، nmr,ir

      سنتز تركيبات آلي: سنتز تركيبات درشت‌حلقه، سنتز و فتوشيمي تركيبات هتروسيكل و ارائه روش‌هاي جديد سنتز آلي

 

      * گروه شيمي تجزيه

      اين گروه در سال ١٣٦٩ همزمان با تأسيس دانشكده شيمي تأسيس شده است. گروه علاوه بر مشاركت در تدوين دروس تخصصي نظري و عملي رشته‌هاي شيمي محض و كاربردي در مقطع كاربردي از بدو تأسيس در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتراي شيمي تجزيه فعال بوده است. همچنين تاكنون بيش از ١٠٠ نفر كارشناسي ارشد شيمي تجزيه و ١٥ نفر دكتراي شيمي تجزيه فارغ‌التحصيل نموده است.

      الف- آزمايشگاه‌هاي تخصصي گروه شيمي تجزيه

      ١- آزمايشگاه شيمي عمومي ٢

      ٢- آزمايشگاه شيمي تجزيه‌ی ١

      ٣- آزمايشگاه شيمي تجزیه‌ی 2

      ٤- آزمايشگاه تجزيه دستگاهي اسپكتروسكوپي

      ٥- آزمايشگاه جداسازي

      ٦- آزمايشگاه نمونه‌‌هاي حقيقي

      ب- پژوهشي

      ١- آزمايشگاه پژوهشي اسپكتروسكوپي

      ٢- آزمايشگاه پژوهشي الكتروشيمي تجزيه‌اي

      ٣- آزمايشگاه پژوهشي در حلال‌هاي ناآبي

      ٤- آزمايشگاه پژوهشي پيشرفته

      ٥- آزمايشگاه پژوهشي كروماتوگرافي

      ٦- آزمايشگاه پژوهشي شيمي محيط زيست

 

- عناوين طرح‌هاي تحقيقاتي خاتمه يافته و در دست اجراي گروه شيمي تجزيه

      ١- اندازه گيري مقدار آفت كش‌هاي باقي‌مانده در شير

      ٢- اندازه گيري آمينواسيد‌هاي قابل اكسيد با استفاده از شبكه‌هاي عصبي (anns)

      ٣- تهيه يك حس‌گرآمپرومتري براي اندازه‌گيري انتخابي  در برگه زردآلو و انگور

 

- زمينه‌هاي پژوهشي گروه شيمي تجزيه

      ١- ابداع روش‌هاي جديد جداسازي تخليص و تغليظ به منظور اندازه‌گيري مقادير بسيار كم تركيبات آلي و معدني

      ٢- ابداع و بهينه‌سازي روش‌هاي آناليز آلاينده‌هاي محيط زيست

      ٣- الكترود‌هاي اصلاح شده با تركيبات آلي و معدني و كاربرد آنها

      ٤- ساخت فايبر‌هاي جديد براي ميكرو استخراج با فاز جامد و كاربرد تجزيه‌اي آن‌ها

      ٥- ابداع روش‌هاي جديد اندازه‌گيري آثار عناصر و مواد داروئي به روش‌هاي اسپكتروسكوپي اتمي و ملكولي

      ٦- توسعه‌ی روش‌هاي كمومتريكس در الكتروشيمي

 

گروه شيمي فيزيك

      اين گروه در سال ١٣٦٩ هم‌زمان با تأسيس دانشكده‌ی شيمي تأسيس گرديده است.

      - آزمايشگاه‌هاي تخصصي گروه شيمي فيزيك

      الف- آموزشي:

      ١- آزمايشگاه شيمي فيزيك ١

      2- آزمايشگاه شيمي فيزيك 2

      ٣- آزمايشگاه شيمي پليمر

      ٤- آزمايشگاه شيمي سينتيك

      ٥- آزمايشگاه شيمي عمومي شيمي فيزيك

      ب- پژوهشي

      ١- آزمايشگاه پژوهشي كالريمتري

      ٢- آزمايشگاه پژوهشي ترموديناميك شيميايي

      ٣- آزمايشگاه پژوهشي الكتروشيمي

      ٤- آزمايشگاه پژوهشي شيمي فيزيك پليمر

      ٥- آزمايشگاه پژوهشي سينتيك شيميايي

 

- عناوين طرح‌هاي تحقيقاتي خاتمه يافته و در دست اجراي گروه شيمي فيزيك

      ١- تعيين خواص ت
1) دانشگاه تبريز به دانشجويان دوره شبانه (نوبت دوم) خوابگاه واگذار نم يكند. 2) در سال اول تحصيلي، دانشجويان روزانه دختر واجد شرايط از خوابگاه دولتي برخوردار خواهند بود. 3) اين دانشگاه فقط به 80 % دانشجويان روزانه پسر پس از امتيازبندي و با اولويت رتبه هاي برتر خوابگاه واگذار مي نمايد. 4) دانشگاه تبريز داراي خوابگاه متاهلي نمي باشد .5) اطلاعات جامع در پايگاه اينترنتي دانشگاه موجود مي باشد. 6) محل تحصيل شهرستان مرند عدم تعهد به ارائه خوابگاه و عدم امكان انتقال به دانشگاه تبريز مي باشد. 7)محل تحصيل شهرستان اهر تعهدي در قبال تأمين خوابگاه برادران ندارد. اسكان دانشجويان خواهر در خوابگاه خودگردان مقدور مي باشد. 8) محل تحصيل شهرستان ميانه عدم تعهد به ارائه خوابگاه مي باشد. 9) نشاني: تبریز بلوار 29 بهمن . کد پستی : 5166616471 تلفن: 9-33340081-041

متمرکز

کد رشته دانشگاه نوع دوره نام دانشگاه استان دانشگاه نام گرایش نوع پذیرش جنسیت ظرفیت توضیحات
11537 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی دامپزشکی با آزمون زن و مرد 35
11538 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی بهداشت و بازرسی گوشت با آزمون زن و مرد 48
11539 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی زیست شناسی جانوری با آزمون زن و مرد 30
11540 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی زیست شناسی سلولی و مولکولی با آزمون زن و مرد 40
11541 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی زیست شناسی گیاهی با آزمون زن و مرد 40
11542 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی) با آزمون زن و مرد 20
11543 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی مهندسی گیاه پزشکی با آزمون زن و مرد 20
11544 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی مهندسی فضای سبز با آزمون زن و مرد 20
16094 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی علوم اقتصادی با آزمون زن و مرد 16
16095 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی اقتصاد کشاورزی با آزمون زن و مرد 16
16096 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی روانشناسی با آزمون زن و مرد 7
16097 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی شیمی کاربردی با آزمون زن و مرد 24 پذیرش در نیمسال دوم تحصیلی
16098 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی شیمی محض با آزمون زن و مرد 24
16099 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی علم اطلاعات و دانش شناسی با آزمون زن و مرد 11
16100 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی مدیریت جهانگردی با آزمون زن و مرد 11
15430 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی زمین شناسی صرفا سوابق زن و مرد 36
15431 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی مهندسی علوم دامی صرفا سوابق زن و مرد 18
15432 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی مهندسی علوم باغبانی صرفا سوابق زن و مرد 18
15433 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی علوم و مهندسی خاک صرفا سوابق زن و مرد 18
15434 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی صرفا سوابق زن و مرد 18
11545 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی دامپزشکی با آزمون زن و مرد 15
11546 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی بهداشت و بازرسی گوشت با آزمون زن و مرد 12
11547 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی زیست شناسی جانوری با آزمون زن و مرد 20
11548 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی زیست شناسی سلولی و مولکولی با آزمون زن و مرد 10
11549 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی زیست شناسی گیاهی با آزمون زن و مرد 10
11550 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی) با آزمون زن و مرد 18
11551 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی مهندسی گیاه پزشکی با آزمون زن و مرد 20
16101 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی علوم اقتصادی با آزمون زن و مرد 11
16102 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی اقتصاد کشاورزی با آزمون زن و مرد 16
16103 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی روانشناسی با آزمون زن و مرد 5
16104 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی شیمی کاربردی با آزمون زن و مرد 16 پذیرش در نیمسال دوم تحصیلی
16105 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی شیمی محض با آزمون زن و مرد 14
16106 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی علم اطلاعات و دانش شناسی با آزمون زن و مرد 7
16107 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی مدیریت جهانگردی با آزمون زن و مرد 7
15435 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی زمین شناسی صرفا سوابق زن و مرد 9
15436 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی مهندسی علوم دامی صرفا سوابق زن و مرد 9
15437 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی مهندسی علوم باغبانی صرفا سوابق زن و مرد 9
15438 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی علوم و مهندسی خاک صرفا سوابق زن و مرد 8
15439 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی صرفا سوابق زن و مرد 8
15440 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی مهندسی فضای سبز صرفا سوابق زن و مرد 11

نیمه متمرکز

کد رشته دانشگاه نوع دوره نام دانشگاه استان دانشگاه نام گرایش نوع پذیرش جنسیت ظرفیت توضیحات
18630 روزانه دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی علوم ورزشی با آزمون زن و مرد 10 پذیرش در نیمسال دوم تحصیلی
18668 نوبت دوم دانشگاه تبریز آذربایجان شرقی علوم ورزشی با آزمون زن و مرد 8 پذیرش در نیمسال دوم تحصیلی

نظر خود را بنویسید