دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1397 در دانشگاه دانشگاه تفرش و در رشته گروه علوم تجربی

‏این کد رشته ها در نرم افزار انتخاب رشته کنکور نیز موجود می باشد و در آنجا داوطلبان عزیز می توانند از احتمال قبولی خود در هر کد رشته با توجه به رتبه خود مطلع شوند و به علاوه با استفاده از ابزارها و فیلتر های مختلف بر مبنای استان، دانشگاه، نوع آموزش و دوره انتخاب های مناسب خود را پیدا کنند و نیز آن انتخاب ها را بر مبنای شرایط خود بچینند و نهایتا فایلی حاوی انتخاب رشته خود بر مبنای همین کد رشته دانشگاه ها بدست آورند و آن را مستقیما در سیستم انتخاب رشته سازمان سنجش وارد نمایند.

دانشگاه تفرش

دانشکده‌های دانشگاه تفرش:

      * دانشکده‌ی برق

      شورای گسترش آموزش عالی در سال 1368 موافقت خود را با پذیرش دانشجو در رشته‌ی مهندسی برق در گرایش الکترونیک در مقطع کارشناسی در این مرکز اعلام نمود. گروه برق با پذیرش 21 نفر دانشجوی پسر و دختر در گرایش مذکور در بهمن ماه سال 1368 فعالیت آموزشی خود را به عنوان دومی گروه آموزشی شروع نمود و از ابتدای راه‌اندازی تا به حال حدود 671 نفر دانشجوی پسر و دختر از طریق کنکور سراسری در این رشته پذیرفته و به تحصیل مشغول شده‌اند. این گروه دارای 8 عضو هیئت علمی می‌باشد و بقیه‌ی اساتید مورد‌نیاز خود را از دانشگاه‌های تهران و بالاخص دانشگاه صنعتی امیرکبیر به این مرکز دانشگاهی دعوت می‌نماید.

 

      * دانشکده‌ی عمران

      شورای گسترش آموزش عالی در جلسه‌ی مورخ 3/9/75 خود با پذیرش دانشجو در رشته‌ی مهندسی عمران گرایش نقشه‌برداری در مقطع کارشناسی در این واحد دانشگاهی موافقت نمود. گروه مهندسی عمران با 37 نفر دانشجوی پسر و دختر در مهر‌ماه 1367 فعالیت خود را به عنوان سومین گروه آموزشی در این مرکز دانشگاهی شروع نمود و از ابتدای تأسیس تاکنون حدود 264 نفر دانشجوی پسر و دختر از طریق کنکور سراسری در این رشته پذیرفته و ثبت نام شده‌اند. این گروه در حال حاضر دارای 3 عضو هیئت علمی استخدامی می‌باشد و ضمناً از اساتید دانشگاه های تهران و امیرکبیر نیز برای تدریس دانشجویان این رشته‌ی تحصیلی استفاده می‌نماید.

 

      * دانشکده‌ی صنایع

      شورای گسترش آموزش عالی در بهار سال 1378 با پذیرش دانشجو در رشته‌ی مهندسی صنایع گرایش تکنولوژی صنعتی در مقطع کارشناسی در این مرکز دانشگاهی موافقت نمود و با پذیرش 41 نفر دانشجوی پسر و دختر در این گرایش در مهر‌ماه سال 1378 فعالیت خود را به عنوان چهارمین گروه آموزشی آغاز نمود و از ابتدای تإسیس تا به حال حدود 181 نفر دانشجوی پسر و دختر در این رشته پذیرفته و ثبت‌نام شده‌اند. این گروه با 3 عضو هیئت علمی و تعدادی از اساتید مدعو از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دیگر دانشگاه‌های تهران در حال حاضر به فعالیت آموزشی مشغول هستند.

 

      * دانشکده‌ی ریاضی

      * دانشکده‌ی فیزیک

 

      ü واحد ماهشهر

      دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 1337 با نام دانشکده‌ی پلی‌تکنیک تهران آغاز به کار نمود و در سال 1380 با هدف ارتباط دانشگاه با صنعت و رفع نیازهای آکادمیک صنعت پتروشیمی با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی اقدام به تأسیس واحد دانشگاهی ماهشهر نمود.

      محل اصلی دانشگاه در شهرک بعثت جنب بیمارستان است که زمین آن در حدود 75 هکتار می‌باشد. محل فعلی آن واحد دانشگاهی در حال حاضر در ناحیه‌ی صنعتی ماهشهر جنب آتش‌نشانی و کلانتری است.
1) به دليل محدوديت فضاي خوابگاهي در سال اول بر اساس نمره قبولي كنكور و در دو سال بعد با توجه به معدل و اولويت هاي اعلام شده از سوي صندوق رفاه به 70 درصددانشجويان خوابگاه تعلق خواهد گرفت. 2) پذيرفته دانشجويان خوابگاه تعلق خواهد گرفت. 2) پذيرفته شدگان دوره نوبت دوم (شبانه) فاقد خوابگاه در دانشگاه مي باشند. 3) خوابگاه هاي خودگردان (خصوصي ) در داخل شهر موجوداست. 4) رشته رياضيات و كاربردها دروس اختياري را از رشته هاي صنايع، برق، كامپيوتر و رياضي ارائه مي دهد. 5) نشاني: شهرستان تفرش، شهرك امام، انتهاي بلوار پاسداران. تلفن : 36227430-086

متمرکز

کد رشته دانشگاه نوع دوره نام دانشگاه استان دانشگاه نام گرایش نوع پذیرش جنسیت ظرفیت توضیحات
15052 روزانه دانشگاه تفرش مرکزی ریاضیات و کاربردها صرفا سوابق زن و مرد 6
15053 روزانه دانشگاه تفرش مرکزی فیزیک صرفا سوابق زن و مرد 6

نظر خود را بنویسید