دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1397 در دانشگاه دانشگاه گیلان - رشت و در رشته گروه علوم انسانی

‏این کد رشته ها در نرم افزار انتخاب رشته کنکور نیز موجود می باشد و در آنجا داوطلبان عزیز می توانند از احتمال قبولی خود در هر کد رشته با توجه به رتبه خود مطلع شوند و به علاوه با استفاده از ابزارها و فیلتر های مختلف بر مبنای استان، دانشگاه، نوع آموزش و دوره انتخاب های مناسب خود را پیدا کنند و نیز آن انتخاب ها را بر مبنای شرایط خود بچینند و نهایتا فایلی حاوی انتخاب رشته خود بر مبنای همین کد رشته دانشگاه ها بدست آورند و آن را مستقیما در سیستم انتخاب رشته سازمان سنجش وارد نمایند.

دانشگاه گیلان

دانشگاه گیلان در سال 1353 به تصویب شورای گسترش آموزش عالی رسید و در سال‌های 55- 1354 در چارچوب قرارداد بین دولت‌های ایران و آلمان غربی سابق تأسیس گردید. از سال 1356 فعالیت‌های آموزشی خود را با پذیرش 155 دانشجو در 9 رشته تحصیلی آغاز نمود. بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی دانشگاه به طور مستقل فعالیت‌های آموزشی خود را در 8 رشته تحصیلی و با حدود 500 دانشجو از سر گرفت و با طرح ادغام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، مدرسه عالی مدیریت گیلان و مدرسه عالی بازرگانی رشت در این دانشگاه ادغام شدند. دانشگاه گیلان در سال 82 توانسته است از حیث تولید علم و انتشار مقالات علمی رتبه پنجم را در بین دانشگاه‌های کشور کسب نماید. این دانشگاه مصمم است بر اساس برنامه توسعه و در قالب طرح جامع آموزشی مصوب، تا پایان برنامه چهارم (1388)، 18 دوره کارشناسی ارشد و 22 رشته دکتری راه‌اندازی نماید. دانشگاه گیلان همچنین دارای دو مرکز پژوهشی گیلان‌شناسی و کرم ابریشم می‌باشد. این دانشگاه در حال حاضر با 7 دانشکده مشغول فعالیت است و سالانه بیش از 1800 نفر دانشجو را در بیش از 131 رشته- گرایش در مقاطع تحصیلی کارشناسی (55 رشته) کارشناسی ارشد (35 رشته) و دکتری (7 رشته) برای دوره‌های روزانه و شبانه و نیمه حضوری پذیرش می‌نماید.

 

دانشکده علوم پایه

تأسیس 1355      این دانشکده در خیابان نامجو شهر رشت واقع است در حال حاضر دارای 9 رشته- گرایش کارشناسی (ریاضی محض، ریاضی کاربردی، شیمی محض، شیمی کاربردی، فیزیک جامد، فیزیک هسته‌ای، زیست‌شناسی دریا، زیست‌شناسی جانوری، آمار) و 10 رشته- گرایش کارشناسی ارشد (ریاضی محض، ریاضی کاربردی، شیمی آلی، شیمی معدنی، شیمی تجزیه، فیزیک هسته‌ای، فیزیک جامد، زیست دریا، زیست جانوران دریایی و بیوشیمی) و 4 رشته- گرایش دکتری (ریاضی با گرایش جبر، شیمی آلی، شیمی معدنی و شیمی تجزیه) می‌باشد. دانشکده علوم پایه دارای تعداد 80 نفر عضو هیئت علمی با میانگین سنی 43 سال و به ازای هر 19 نفر دانشجو یک عضو هیئت علمی و همچنین دارای 32 آزمایشگاه عمومی و تحقیقاتی می‌باشد. در حال حاضر تعداد کل دانشجویان دانشکده علوم پایه 1473 نفر می‌باشد که در دوره‌های روزانه و شبانه و نیمه حضوری مشغول به تحصیل هستند.

 

دانشکده فنی

تأسیس 1354      این دانشکده در پردیس اصلی دانشگاه در کیلومتر 5 جاده رشت- قزوین واقع است و در حال حاضر دارای 7 رشته گرایش کارشناسی (مهندسی برق- الکترونیک، مهندسی برق- قدرت، مهندسی شیمی- صنایع غذایی، مهندسی مکانیک- طراحی جامدات، مهندسی مکانیک- حرارت و سیالات، مهندسی نساجی و مهندسی عمران) و 5 رشته- گرایش کارشناسی ارشد (مهندسی برق- الکترونیک، مهندسی عمران- سازه، مهندسی عمران- مکانیک خاک و پی، مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی، مهندسی مکانیک- تبدیل انرژی) و 1 رشته دکتری (مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی) می‌باشد. دانشکده فنی تعداد 60 نفر عضو هیئت علمی با میانگین سنی 40 ساله و به ازای هر 23 دانشجو یک عضو هیئت علمی و همچنین دارای 44 آزمایشگاه و 8 کارگاه می‌باشد. در حال حاضر تعداد 1563 نفر دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند. دانشکده فنی با استفاده از اساتید، متخصصین و بهره‌گیری از تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی مجز و مدرن به سازمان‌ها و مراکز مختلف صنعتی و تحقیقاتی و اجرایی استان خدمات فنی و آزمایشگاهی ارایه می‌دهد.

 

دانشکده علوم کشاورزی

سال تأسیس 1355      این دانشکده در پردیس اصلی دانشگاه در کیلومتر 5 جاده رشت- قزوین واقع است و در حال حاضر دارای 5 رشته کارشناسی (مهندسی باغبانی، مهندسی خاکشناسی، مهندسی علوم دامی، مهندسی زراعت و اصلاح نباتات، مهندسی گیاهپزشکی) و 8 رشته کارشناسی ارشد (مهندسی اصلاح نباتات، مهندسی باغبانی، مهندسی خاک‌شناسی، مهندسی علوم دامی (غذا و تغذیه دام)، مهندسی علوم دامی (ژنتیک و اصلاح دام)، مهندسی زراعت، مهندسی حشره‌شناسی کشاوری، مهندسی بیماری‌شناسی گیاهی) می‌باشد. دانشکده علوم کشاورزی تعداد 57 نفر عضو هیئت علمی با میانگین سنی 44 سال و به ازای هر 19 نفر دانسجو یک عضو هیئت علمی و دارای 19 آزمایشگاه و همچنین گلخانه و مزرعه تحقیقاتی و موزه جانورشناسی می‌باشد. دانشکده علوم کشاورزی در حال حاضر تعداد 1096 نفر دانشجو دارد.

 

دانشکده ادبیات و علوم انسانی

تأسیس 1354      این دانشکده در پردیس اصلی دانشگاه در کیلومتر 5 جاده رشت- قزوین واقع است و دارای 9 رشته کارشناسی (مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، زبان و ادبیات فارسی، حقوق، زبان و ادبیات عرب، علوم اجتماعی- پژوهشگری، زبان و ادبیات انگلیسی، راهنمایی و مشاوره و روان‌شناسی) و 3 رشته کارشناسی ارشد (زبان و ادبیات فارسی، روان‌شناسی عمومی و علوم اجتماعی- جامعه‌شناسی) و یک رشته دکتری ادبیات فارسی (دوره مشترک با علامه طباطبایی) می‌باشد. دانشکده ادبیات و علوم انسانی تعداد 74 نفر عضو هیئت علمی با میانگین سنی 43 سال به ازای هر 20 نفر دانشجو یک عضو هیئت علمی و دارای 2 آزمایشگاه و 1 لابراتوار زبان می‌باشد. همچنین گروه پژوهشی گیلان‌شناسی در دانشکده علوم انسانی فعالیت می‌کند. گفتنی است طرح توسعه دانشکده علوم انسانی در سال 1380 با زیربنای 7300 متر مربع توسط نیکوکار گیلانی دکتر میرجعفر ابریشم‌چیان شروع و در سال 1382 به بهره‌برداری رسیده است. دانشکده علوم انسانی تعداد 1958 نفر دانشجو دارد که در دوره‌های روزانه- شبانه ونیمه حضوری مشغول به تحصیل هستند.

 

دانشکده معماری و هنر

تأسیس 1380      دانشکده معماری و هنر دانشگاه گیلان در اسفند ماه سال 139 با یک گروه آموزشی معماری به صورت دانشکده مستقل در آمد. سابقه فعالیت آموزشی گروه معماری تحت مجموعه دانشکده فنی در دانشگاه گیلان از سال 1367 به این طرف می‌باشد و در حال حاضر در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای دانشجو می‌باشد. در سال 1382 مجوز راه‌اندازی گروه شهرسازی و در سال 1383 مجوز راه‌اندازی گروه ارتباط تصویری یا گرافیک از طرف دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشکده معماری و هنر صادر و در حال حاضر این دانشکده در سه رشته آموزشی فوق‌الذکر دانشجو می‌پذیرد. تعداد اعضای هیئت علمی در گروه معماری این دانشکده دارای 11 عضو تمام وقت، 6 عضو نیمه وقت و 5 بورسیه دکتری خارج از کشور در گروه شهرسازی 5 عضو تمام وقت و 4 عضو نیمه وقت و در گروه ارتباط تصویری 3 عضو تمام وقت می‌باشد. فعالیت گروه شهرسازی در دانشگاه گیلان با همکاری نزدیک دانشگاه تکنولوژی برلین آلمان شکل گرفته است. فعالیت رسمی آموزشی این گروه عملاً طی مراسم رسمی با شرکت مسئولین دو دانشگاه با پذیرش 20 دانشجو از مهر 1383 در شهر رشت آغاز گردید. براساس قرارداد همکاری علمی بین دو دانشگاه، فارغ‌التحصیلان این رشته مدرک مشترک دو دانشگاه گیلان و دانشگاه تکنولوژی برلین را دریافت خواهند کرد. از مفاد همکاری این دو دانشگاه راه‌اندازی دوره‌های مشترک کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی شهری، طراحی شهری، برنامه روستایی و مدیریت شهری می‌باشد که دو مورد اول در سال آینده و دو مورد دیگر در دو یا سال بعدی بایستی راه‌اندازی شود. در مقطع کارشناسی شهرسازی در حال حاضر، علاوه بر هماهنگی محتوای دروس آموزشی، فعالیت پژوهشی مشترک، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مسترک معماری گیلان و دانشکده معماری دانشگاه تکنولوژی برلین می‌باشد. در حال حاضر ساماندهی بافت شهری محور پیر بازار رشت به عنوان پروژه مشترک بین این دو دانشکده در حال انجام می‌باشد. یکی دیگر از پروژه‌های مهمی که دانشکده معماری و هنر دانشگاه گیلان در حال حاضر در آن همکاری می‌کند، پروژه موسوم به موزه میراث روستایی گیلان است که با همکاری چند جانبه بین دانشگاه گیلان، دانشگاه اکسان پرووانس فرانسه، بخش فرهنگی یونسکو، سازمان میراث فرهنگی کشور و ایتانداری گیلان از سه سال پیش در حال انجام است. دانشکده‌های ادبیات و علوم انسانی و دانشکده معماری از طرف دانشگاه گیلان در این پروژه فعالیت می‌کنند. هدف این پروژه شناسایی خانه‌های چوبی سنتی گیلان و خرید و انتقال آن‌ها به یک سایت باز و مونتاژ دوباره آن‌ها در محل سایت. با توجه به اینکه خانه‌های چوبی گیلان با تمام تنوع آن در حال از بین رفتن می‌باشد، این پروژه با هدف حفظ میراث با ارزش سنتی روستایی گیلان و انتقال این فرهنگ به نسل‌های بعدی انجام می‌گیرد. در این موزه علاوه بر حفظ نمونه مساکن، کلیه ابزار و ادوات سنتی کار و زندگی روستایی گیلان مورد حفاظت قرار می‌گیرد.

 

فعالیت‌ةای پژوهشی دانشکده معماری و هنر

      طرح‌های پژوهشی انجام گرفته: 2 مورد

      طرح‌های پژوهشی در دست اجرا: 2 مورد

      مقالات منتشر شده: 2 مورد

      شرکت در سمینارهای بین‌المللی و ملی: 3 مورد

      پوسترهای ارائه شده در هفته پژوهش: 4 مورد

      برگزاری سمینارهای داخل دانشکده: 15 مورد

      پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد اتمام‌یافته: 38 مورد

 

طرح‌های پژوهشی خاتمه‌یافته:

ردیفعنوانمجریهمکارانتاریخ شروعتاریخ اتمام

1بررسی عملکرد میدان در شهرهای امروز ایرانی، مطالعه موردی شهر رشتدکتر نورالدین عظیمیمهندس حمزه غلامعلی‌زاده، مهندس محمدرضا فاروقی13821383

2بررسی اثرات اقتصادی- اجتماعی رابطه ایران با جمهوری آذربایجان بر استان اردبیلدکتر نورالدین عظیمیمجتبی فرجیان13801383

 

 

طرح‌های پژوهشی در دست اجرا:

ردیفعنوانمجریهمکارانتاریخ شروع

1بررسی گونه‌شناسی مسکن در بافت قدیم شهر رشتمهندس علی طاهرنیان و مهندس مژگان خاکپور-1382

2دریچه‌ای به معماری گیلان- دفتر یکم ساغرسازانمهندس ایوب متین سرشت-1381

 

 

مقالات ارائه شده در نشریات

ردیفعنواننویسندهنام نشریه

1ساخت خانه‌های شکیلی در گیلانمهندس مژگان خاکپورمجله معماری و شهرسازی

2توسعه شهری و اثرات زیست‌محیطی آن در استان‌های شمالی ایراندکتر نورالدین عظیمیمجله فضای جغرافیایی

 

 

مقالات ارائه شده در همایش‌ها

ردیفعنوانمحل برگزاریارائه‌دهندهزمان

1recent urban housing change in

 iran: acase study of rasht.

 guilan provinctoronto, canadadr. noorediin azimi2004 june, 27- 24

2restructuring urban morphology,

case study of rasht, iranberlin, germanydr. noorediin azimi10 august- 30

 2004 september

3the physical and socio-

economic impacts of rural

development in iran, a case

study of guilan, provinceglascow, englanddr. noorediin azimi

and majid jamshidian2004 august, 20- 16

 

 

گروه‌های آموزشی

1- گروه شهرسازی

      در بهار سال 1381 پیشنهاد برای تأسیس رشته شهرسازی تحت مجموعه دانشکده معماری و هنر از طرف دانشگاه گیلان مطرح شد. برای این منظور تیمی مرکب از اعضای هیئت علمی دانشکده معماری و سه نفر از اساتید دانشگاه‌های شهید بهشتی و علوم و صنعت به دفتر گسترش وزارت علوم معرفی شدند. پس از پی‌گیری‌ها سرانجام موافقت قطعی برای راه‌اندازی این رشته در اواخر سال 1382 برای دانشگاه گیلان اخذ گردید. در راستای گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی دانشگاه گیلان با دانشگاه تکنولوژی برلین، رشته شهرسازی به عنوان رشته مشترک بین دو دانشگاه در مهر ماه سال 1383 فعالیت آموزشی خود را در مقطع کارشناسی شروع نمود.

 

اعضای هیئت علمی تمام‌وقت گروه شهرسازی

نام و نام خانوادگیمرتبه دانشگاهیتخصص

دکتر نورالدین عظیمیاستادیارجغرافیا و برنامه‌ریزی شهری

دکتر میترا حبیبیاستادیارشهرسازی

مهندس سید محمدرضا فاروقیمربیمعماری

مهندس مرضیه ترابیمربی- دانشجوی دکتراطراحی شهرسازی

 

 

2- گروه معماری

      گروه معماری از سال 1367 به عنوان یکی از گروه‌های دانشکده فنی با پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی شروع به فعالیت نمود. در سال 1373 و پس از تبادل سند همکاری با دانشکده معماری دانشگاه شهید بهشتی شرایط پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته در این گروه فراهم شد که این همکاری در دروس مختلف تا سال گذشته در دروس کارشناسی ارشد همچنان ادامه پیدا کرد و هنوز نیز اساتید این گروه به همراه اساتید مجرب دانشگاه شهید بهشتی به هدایت پروژه‌های پایانی کارشناسی ارشد مشغولند. در سال 1378 و پس از تغییر سیاست‌های وزارتخانه در جهت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی معماری گروه معماری با پذیرش 30 دانشجو در این مقطع نیز فعالیت خود را گسترش داد و از سال 1382 با حذف مقطع کاردانی گروه پیگیر برنامه‌ریزی و تأسیس دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته در چند رشته متنوع می‌باشد.

      رشته تخصصی: معماری

 

اعضاء هیئت علمی:

 نام اساتیدمرتبه دانشگاهیتخصص

1دکتر نورالدین عظیمیاستادیارجغرافیا و برنامه‌ریزی شهری

2دکتر یوسف امیریاستادیارمعماری

3دکتر محمدمهدی رئیس سمیعیاستادیارمعماری- شهرسازی

4مهندس حمزه غلامعلی‌زادهمربیمعماری

5مهندس مهرداد امیرنژاد مژدهیمربیمعماری

6مهندس سید جلیل میرباذلمربیمعماری

7مهندس مژگان خاکپورمربیمعماری

8مهندس آرش مهرگانیمربیمعماری

9مهندس ایوب متین سرشتمربیمعماری

10مهندس علی طاهرنیانمربیمعماری

11مهندس کیامرز جوانمردیمربیمعماری

12مهندس محمدرضا فاروقیمربیمعماری

 

 

3- گروه گرافیک

      در بهار سال 1380 پیشنهاد برای تأسیس رشته‌های هنر در زیر مجموع دانشکده معماری مطرح شد. پیگیری و دنباله‌گیری موارد پیش آمده برای تأسیس این رشته به آقای منتظری واگذار شد. ابتدا برای کارشناسی رشته نقاشی به علت محیا بودن بستر فرهنگی استان و وجود نیروهای متخصص بومی اقدام شد با هشت نیروی درخواست‌کننده همکاری در دانشگاه هنر- تهران مصاحبه صورت پذیرفت و چهار تن در این مصاحبه قبول شدند و در بهمن 1382 به استخدام پیمانی دانشگاه گیلان درآمدند در حالی که طبق درخواست قبلی شورای دانشگاه با راه‌اندازی کارشناسی رشته گرافیک در دفتر گسترش آموزش عالی موافقت شد و ادامه کار را منوط به استخدام هیئت علمی وابسته به این رشته کرد (در زمان آقای دکتر عظیمی) بعد از انتشار دفترچه کنکور دانشکده اقدام به درخواست تعدادی از ذخیره‌های قبولی این رشته کرد.

 

اعضاء هیئت علمی

نام استادمرتبهتخصص

حمید آقاخانیمربیکارشناسی ارشد پژوهش هنر

احمد منتظری رودبارکیمربیکارشناسی ارشد نقاشی

مهران ویسیمربیکارشناسی ارشد انیمیشن

 

 

دانشکده تربیت بدنی

تأسیس 1373      این دانشکده در کیلومتر 8 جاده رشت- قزوین واقع است از سال 57 لغایت 73 در قالب گروه تربیت بدنی در زیرمجموعه دانشکده علوم انسانی فعالیت داشت و در سال 1373 به طور مستقل فعالیت آموزشی خود را دنبال کرد و در حال حاضر دارای یک رشته کارشناسی (تربیت بدنی و علوم ورزشی) و یک رشته کارشناسی ارشد (تربیت بدنی و علوم ورزشی) و یک رشته دکتری (تربیت بدنی- فیزیولوژی ورزشی) می‌باشد. دانشکده تربیت بدنی دارای 14 نفر عضو هیئت علمی با میانگین سنی 44 سال و به ازای هر 24 دانشجو یک عضو هیئت علمی و همچنین دارای 2 آزمایشگاه می‌باشد. ضمناً این دانشکده دارای مجموعه ورزشی و زمین چمن فوتبال است که در سطح دانشگاه‌های کشور کام‌نظیر است. در دانشکده تربیت بدنی تعداد 401 نفر مشغول به تحصیل هستند.

 

دانشکده منابع طبیعی- پردیس صومعه‌سرا

تأسیس 1363      این دانشکده در شهر صومعه‌سرا واقع است و در حال حاضر دارای 2 رشته کارشناسی (مهندسی منابع طبیعی- جنگلداری و مهندسی منابع طبیعی- شیلات) و 1 رشته کارشناسی ارشد (مهندسی منابع طبیعی- جنگلداری) می‌باشد. دانشکده منابع طبیعی دارای 27 نفر عضو هیئت علمی با میانگین سنی 41 سال و به ازای هر 12 دانشجو یک عضو هیئت علمی و همچنین دارای 13 آزمایشگاه می‌باشد. گروه پژوهشی کرم ابریشم در این دانشکده فعالیت می‌کند. دانشکده مزبور تعداد 289 نفر دانشجو دارد.

 

کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه

      کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه گیلان در سال 1355 با مجموعه کوچکی تأسیس گردید. قبل از انقلاب اسلامی مجموعه کتاب‌های فارسی و لاتین آن در حدود 7000 جلد بود که اکنون این میزان در حدود 85000 جلد می‌باشد. کتابخانه مرکزی یکی از زیرمجموعه‌های حوزه معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه است که برای استفاده دانشجویان، اعضای هیئت علمی و مسئولان دانشگاه و به منظور ارائه خدمات علمی پژوهشی و آموزشی به مجامع علمی، محقان و پژوهشگران در راستای پشتیبانی از اهداف و سیاست‌های دانشگاه گیلان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر اساس وظایف و آئین‌نامه‌ها و مقررات مشخصی فعالیت می‌کند. این کتابخانه دارای بخش‌های مختلفی شامل مجموعه‌سازی، خدمات فنی، امانت کتاب و نشریات، مرجع و بخش اطلاع‌رسانی است. نظام رده‌بندی کتابخانه lc است و کتابخانه دارای نرم‌افزار جامع کتابخانه‌ای سیمرغ می‌باشد. این کتابخانه علاوه بر ارائه خدمات چاپی، امکاناتی را برای جستجوی online منابع اطلاعاتی دیجیتال از طریق شبکه اینترنت فراهم کرده است. لازم به ذکر است که ساختمان جدید کتابخانه مرکزی با زیربنایی بالغ بر 6900 متر مربع در محل پردیس اصلی دانشگاه مراحل نهایی آماده‌سازی را طی می‌کند.

 

خوابگاه‌ها:

مدت اسکان دانشجویان در خوابگاه

      در صورت وجود امکانات خوابگاهی دانشجویان نیازمند و فاقد محل سکونت می‌توانند از تاریخ شروع به تحصیل به شرح زیر از خوایگاه دانشجویی استفاده نمایند.

      ü دانشجویان کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر 4 نیم‌سال

      ü دانشجویان کارشناسی پیوسته حداکثر 8 نیم‌سال

      ü دانشجویان ارشد پیوسته حداکثر 12 نیم‌سال

      ü دانشجویان دکتری تخصصی حداکثر 6 نیم‌سال

 

بازپرداخت اجاره بهای خوابگاه

      اجاره بهای خوابگاه براساس میزان وام مسکن در هر سال تحصیلی و ظرفیت اتاق محل سکونت محاسبه می‌گردد که دانشجو پس از فارغ‌التحصیلی به صورت اقساط آن را به صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می‌نمایند (حداکثر زمان تعیین شده صدور دفترچه اقساط برای خواهران 9 ماه و برای برادران مشمول خدمت 33 ماه پس از فراغت از تحصیل می‌باشد).

      دانشجویان در حال تحصیل می‌توانند با پرداخت اجاره بهای خوابگاه به صورت نقدی (به حساب شماره 201114 نزد بانک ملی ایران شعبه مرکزی رشت به نام صندوق رفاه دانشجویان) تا یک ماه قبل از پایان هر ترم از 25% تخفیف و یا بلافاصله پس از اتمام تحصیلات مشمول 15% تخفیف گردند.

      دانشجویان انصرافی اخراجی و تارک تحصیل ملزم به پرداخت یکجای بدهی دوران تحصیل می‌باشند.

 

محب اسکان

      ü اسکان کلیه دانشجویان پسر در مجتمع خوابگاهی میرزاکوچک خان

      ü اسکان دانشجویان دختر رشته‌های فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم کشاورزی و علوم ورزشی و تربیت بدنی در خوابگاه بنت‌الهدی

      ü اسکان دانشجویان دختر رشته‌های علوم پایه و معماری در خوابگاه شهید انصاری و کریمی

      ü اسکان دانشجویان جدیدالورود دختر رشته‌های علوم پایه، معماری، فنی و مهندسی و کشاورزی در خوابگاه شهید کریمی و انصاری می
94 واگذاري خوابگاه فقط به دانشجويان جديدالورود داراي رتبه هاي برتر امكان پذير مي باشد . 2) جهت كسب - 1) با توجه به كمبود فضاي خوابگاهي براي اطلاعات بيشتر به سايت اينترنتي دانشگاه مراجعه نماييد.

متمرکز

کد رشته دانشگاه نوع دوره نام دانشگاه استان دانشگاه نام گرایش نوع پذیرش جنسیت ظرفیت توضیحات
13493 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان جامعه شناسی با آزمون زن و مرد 30
13494 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان جغرافیا با آزمون زن و مرد 40
13495 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان حقوق با آزمون زن و مرد 45
13496 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان زبان و ادبیات عربی با آزمون زن و مرد 40
13497 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان زبان و ادبیات فارسی با آزمون زن و مرد 35
13498 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان علوم تربیتی با آزمون زن و مرد 40
13499 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان علوم سیاسی با آزمون زن و مرد 25
13500 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان علوم قرآن و حدیث با آزمون زن و مرد 45
13501 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان راهنمایی و مشاوره با آزمون زن و مرد 40
16442 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان علوم اقتصادی با آزمون زن و مرد 24
16444 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان حسابداری با آزمون زن و مرد 24
16445 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان روانشناسی با آزمون زن و مرد 21
16448 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان مدیریت جهانگردی با آزمون زن و مرد 18
16449 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان مدیریت بازرگانی با آزمون زن و مرد 24
16450 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان مدیریت صنعتی با آزمون زن و مرد 24
13502 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان جامعه شناسی با آزمون زن و مرد 40
13503 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان جغرافیا با آزمون زن و مرد 30
13504 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان حقوق با آزمون زن و مرد 45
13505 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان زبان و ادبیات عربی با آزمون زن و مرد 25
13506 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان زبان و ادبیات فارسی با آزمون زن و مرد 35
13507 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان علوم تربیتی با آزمون زن و مرد 40
13508 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان علوم سیاسی با آزمون زن و مرد 25
13509 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان راهنمایی و مشاوره با آزمون زن و مرد 40
16451 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان علوم اقتصادی با آزمون زن و مرد 24
16453 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان حسابداری با آزمون زن و مرد 24
16454 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان روانشناسی با آزمون زن و مرد 9
16457 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان مدیریت جهانگردی با آزمون زن و مرد 18
16458 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان مدیریت بازرگانی با آزمون زن و مرد 24
16459 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان مدیریت صنعتی با آزمون زن و مرد 24
15923 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان علوم قرآن و حدیث صرفا سوابق زن و مرد 27

نیمه متمرکز

کد رشته دانشگاه نوع دوره نام دانشگاه استان دانشگاه نام گرایش نوع پذیرش جنسیت ظرفیت توضیحات
18654 روزانه دانشگاه گیلان - رشت گیلان علوم ورزشی با آزمون زن و مرد 60 پذیرش در نیمسال دوم تحصیلی
18677 نوبت دوم دانشگاه گیلان - رشت گیلان علوم ورزشی با آزمون زن و مرد 24 پذیرش در نیمسال دوم تحصیلی

نظر خود را بنویسید