دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1397 در دانشگاه دانشگاه رازی - کرمانشاه و در رشته گروه زبان های خارجی

‏این کد رشته ها در نرم افزار انتخاب رشته کنکور نیز موجود می باشد و در آنجا داوطلبان عزیز می توانند از احتمال قبولی خود در هر کد رشته با توجه به رتبه خود مطلع شوند و به علاوه با استفاده از ابزارها و فیلتر های مختلف بر مبنای استان، دانشگاه، نوع آموزش و دوره انتخاب های مناسب خود را پیدا کنند و نیز آن انتخاب ها را بر مبنای شرایط خود بچینند و نهایتا فایلی حاوی انتخاب رشته خود بر مبنای همین کد رشته دانشگاه ها بدست آورند و آن را مستقیما در سیستم انتخاب رشته سازمان سنجش وارد نمایند.

دانشگاه رازی کرمانشاه

دانشگاه رازی در بهمن ماه سال 1351 در شهر کرمانشاه که یکی از شهرهای خوش آب و هوا و تاریخی غرب کشور می‌باشد با عنوان دانشکده علوم شروع به فعالیت نمود. این مرکز در سال 1353 به دانشگاه رازی تغییر نام یافت. در شروع سال تحصیلی 52- 1351 دانشکده علوم با پذیرش 200 دانشجو در چهار رشته فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و ریاضی موجودیت خود را آغاز نمود.

      اکنون پس از کذشت 30 سال بالغ بر 8902 دانشجو در پنج دانشکده و دو آموزشکده مشغول به تحصیل می‌باشند.

 

فضای آموزشی و کمک‌آموزشی

      کل فضای آموزشی و کمک‌آموزشی مورد بهره‌برداری تا اردیبهشت سال 83 حدوداً 610 هکتار می‌باشد که در 5 منطقه شهر، شامل پردیس طاق‌بستان، باغ میوه، دانشکده ادبیات و علوم انسانی و آموزشکده دامپزشکی مستقر می‌باشند. در حال حاضر دانشکده‌های علوم، فنی و مهندسی، تربیت بدنی و دبیرتان وابسته به دانشگاه در پردیس طاق بستان مشغول فعالیت‌آند. دانشکده کشاورزی، موزه تاریخ طبیعی و کلینیک دامپزشکی در زمینی به مساحت 500 هکتار موسوم به باغ میوه واقع شده‌اند و مجتمع آموزش عالی قصرشیرین، در شهر قصرشیرین فعالیت دارد. حوزه ریاست دانشگاه به انضمام حوزه‌های معاونین دانشجویی و فرهنگی، اداری مالی، پژوهشی و آموزشی در ساختمان مرکزی دانشگاه واقع در طاق‌»ستان دانشگاه بر انجام امور اجرایی و اداری دانشگاه نظارت دارند. دانشکده ادبیات و علوم انسانی، علاوه بر گروه‌ةآی آموزشی مربوطه، کتابخانه مرکزی و سالن‌های ورزشی را در خود جای داده است.

 

امکانات رفاهی

      اعضای هیئت علمی دانشگاه و دانشجویان از امکانات رفاهی گوناگونی به شرح ذیل استفاده می‌کنند:

الف)‌خوابگاه‌ها:

      دانشگاه رازی در حال حاضر دارای هفت دستگاه خوابگاه بوده که گنجایش حدود 3700 نفر دانشجو را دارد. ساختمان فجر در مرکز شهر و مجتمع مسکونی اساتید دانشگاه واقع در پردیس طاق بستان جهت اسکان اعضای هیئت علمی دانشگاه اختصاص یافته است.

ب) غذاخوری‌ها:

      دانشگاه رازی با داشتن 3 باب سالن غذاخوری روزانه به دانشجویان، اعضای هیئت علمی و دانش‌آموزان دبیرستان وابسته به دانشگاه،‌در ساختمانی سه طبقه با زیربنایی حدود 1300 متر مربع واقع شده و با دارا بودن مجموعاً 50000 جلد کتاب و اشتراک 500 عنوان مجله وظیفه اصلی پاسخگویی به دانش‌پژوهان را بر عهده دارد.

ج) کتابخانه مرکزی:

      سایر امکانات رفاهی دانشگاه عبارتند از تعاونی مصرف کارکنان، امور نقلیه، مرکز فروش کتاب، درمانگاه، انتشارات مرکزی، تعاونی مصرف کارکنان، ستاد امور رفاهی اعضای هیئت علمی، مهمانسرا، اداره تربیت بدنی و صندوق قرض‌الحسنه.

 

دانشکده‌های دانشگاه رازی

      دانشگاه رازی شامل 5 دانشکده و یک آموزشکده و یک مجتمع عالی قصرشیرین می‌باشد که مشخصات هر یک با اختصار شرح داده می‌شود:

 

دانشکده علوم

      دانشکده علوم در سال 1351 تأسیس گردید و در حال حاضر با 5 گروه آموزشی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فعالیت آموزشی خود را ادامه می‌إهد. .این دانشکده دارای وسایل کمک‌آموزشی، سایت اینترنت، آِمایشگاه جهت تمام گروه‌ةای پنج‌گانه آموزشی و کتابخانه‌ای مشتمل بر 12668 کتاب فارسی و لاتین می‌باشد.

      تعداد اعضای هیئت علمی: 83

      تعداد دانشجو: روزانه 1348، شبانه 1306

 

 

 

گروه آموزشیمقطع تحصیلی

شیمیکارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا

فیزیککارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا

زیست‌شناسیکارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا

آمارکارشناسی

ریاضیکارشناسی، کارشناسی ارشد 

 

      کتابخانه اختصاصی دانشکده: }تعداد کل کتاب: 12668 تعداد کل عناوین مجلات: 90{

 

دانشکده ادبیات و علوم انسانی

      این دانشکده در سال 1367 تأسیس شد و در حال حاضر دارای یازده گروه آموزشی: زبان و ادبیات عرب، الهیات،‌معارف اسلامی، زبان انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، جغرافیا، حسابداری،‌کتابداری، مشاوره،‌اقتصاد، علوم سیاسی با تعداد 57 عضو هیئت علمی و تعداد 3066 دانشجو در سه مقطع کاردانی- کارشناسی و کارشناسی ارشد به فعالیت آموزشی خود ادامه می‌دهد.

      تعداد اعضای هیئت علمی: 64

      تعداد دانشجو روزانه: 1658، شبانه 1588

 

گروه آموزشیمقطع تحصیلی

الهیات و معارف اسلامیکارشناسی و کارشناسی ارشد

زبان و ادبیات فارسیکارشناسی و کارشناسی ارشد

زبان و ادبیات انگلیسیکارشناسی و کارشناسی ارشد

جغرافیا طبیعیکارشناسی و کارشناسی ارشد

حسابداریکارشناسی

علوم اقتصادیکارشناسی

زبان و ادبیات عربکارشناسی و کارشناسی ارشد

مشاورهکارشناسی

علوم سیاسیکارشناسی

کتابداریکارشناسی و کارشناسی ارشد 

 

      کتابخانه اختصاصی دانشکده: }تعداد کل کتاب: 20000 تعداد کل عناوین مجلات: 52{

 

دانشکده کشاورزی

      دانشکده کشاورزی در سال 1369 تأسیس شد و در حال حاضر با پنج گروه آموزشی آبیاری، علوم دامی،‌ترویج و آموزش کشاورزی، زراعت و اصلاح نباتات، گیاهپزشکی و تعداد 37 عضو هیئت علمی و تعداد 919 دانشجو به فعالیت آموزشی خود ادامه می‌دهد. این دانشکده دارای مراکز سمعی و بضری، مرکز کامپیوتر، کارگاه آموزشی و مزرعه برای واحدهای علمی و نیز کتابخانه‌ای 6355 جلد کتاب فارسی و لاتین می‌باشد.

      تعداد اعضای هیئت علمی: 38

      تعداد دانشجو: روازنه 726، شبانه 222

 

گروه آموزشیمقطع تحصیلی

مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات)کارشناسی و کارشناسی ارشد

مهندسی کشاورزی (دامپروری)کارشناسی و کارشناسی ارشد

مهندسی کشاورزی (مهندسی آب)کارشناسی

مهندسی کشاورزی (ترویج و آموزش کشاورزی)کارشناسی و کارشناسی ارشد

مهندسی کشاورزی (گیاهپزشکی)کارشناسی 

 

      کتابخانه اختصاصی دانشکده: }تعداد کل کتاب: 9935 تعداد کل عناوین مجلات: 30{

دانشکده فنی مهندسی

      دانشکده فنی در سال 71 تأسیس گردید و با 6 گروه مهندسی برق، مهندسی عمران،‌مهندسی مکانیک، مهندسی پتروشیمی،‌مهندسی کامپیوتر و معماری و با 50 نفر عضو هیئت علمی و تعداد 1154 دانشجو در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد فعالیت آموزشی خود را ادامه می‌دهد. این دانشکده دارای وسایل کمک آموزشی سمعی و بصری، سایت اینترنت، کارگاه مکانیک و آزمایشگاه شیمی، برق و کتابخانه‌آی مشتمل بر 15322 جلد کتاب فارسی و کتاب لاتین می‌»آشد.

      تعداد اعضای هیئت علمی: 53

      تعداد دانشجو: روزانه 964، شبانه 217

 

گروه آموزشیمقطع تحصیلی

مهندسی برق (الکترونیک)کارشناسی و کارشناسی ارشد

مهندسی مکانیککارشناسی و کارشناسی ارشد

مهندسی عمرانکارشناسی

مهندسی شیمی (پتروشیمی)کارشناسی و کارشناسی ارشد

مهندسی کامپیوتر (نرم‌افزار)کارشناسی

معماریکاردانی 

 

      کتابخانه اختصاصی دانشکده: }تعداد کل کتاب: 13409 تعداد کل عناوین مجلات: 120{

 

دانشکده تربیت بدنی

      دانشکده تربیت بدنی در سال 1374 در محل ساختمان دانشکده ادبیات و علوم انسانس تأسیس شد. دارای یک گروه آموزشی تربیت بدنی و دو رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی و دبیری تربیت بدنی می‌باشد و با تعداد 11 عضو هیئت علمی فعال و تعداد 293 دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به فعالیت آموزشی خود ادامه می‌دهد.

      تعداد اعضای هیئت علمی: 13

      تعداد دانشجو: روزانه 226، شبانه 134

 

گروه آموزشیمقطع تحصیلی

تربیت بدنیکارشناسی و کارشناسی ارشد 

 

      کتابخانه اختصاصی دانشکده: }تعداد کل کتاب: 3850 تعداد کل عناوین مجلات: 10{

 

آموزشکده دامپزشکی

      این آموزشکده در سال 1371 تأسیس گردید و دارای دو گروه رشته دامپزشکی در مقطع کاردانی و علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی ناپیوسته می‌باشد و با 7 عضو هیئت علمی و تعداد 214 دانشجو به فعالیت خود ادامه می‌إهد. این آموزشکده دارای کتابخانه‌آي با 1105 کتاب و درمانگاه می‌‌باشد.

      تعداد اعضای هیئت علمی: 8

      تعداد دانشجو: روزانه 140، شبانه 74

 

گروه آموزشیمقطع تحصیلی

دامپزشکیکاردانی

علوم آزمایشگاهی و دامپزشکیکارشناسی ناپیوسته 

 

مجتمع علی آموزشی قصرشیرین

      با توجه به وسعت زیاد مراتع و جنگل‌های استان کرمانشاه و نیاز به وجود نیروهای متخصص و بومی، مراحل مقدماتی راه‌اندازی مجتمع آموزشی قصرشیرین به عنوان پایه‌آی برای تأسیس دانشکده منابع طبیعی انجام پذیرفته است. این مجتمع دارای 5 واحد ساختمانی با زیربنای 7000 متر مربع شامل اتاق‌های اداری، سالن غذاخوری، کلاس درس، آزمایشگاه‌ها، کتابخانه، خوابگاه دانشجویی، مجتمع مسکونی، اعضای هیئت علمی و آمفی تئاتر بوده که در زمینی به مساحت 8 هکتار واقع شده است. در حال حاضر این مجتمع دارای دو رشته تکنولوژی جنگلداری در مقطع کاردانی و مهندسی مراتع و آبخیزداری در مقطع کارشنایس و دارای 124 دانشجو می‌باشد. سایر رشته‌های مرتبط با منابع طبیعی برای سال‌ةای بعد در دستور کار این مجتمع قرار دارد.

 

مجتمع پیش‌دانشگاهی و دبیرستان شبانه‌روزی وابسته به دانشگاه رازی

      دانشگاه رازی به منظور فراهم نمودن زمینه برای رشد استعدادهای منطقه به ویژه (اقشار محروم) در اوایل شهریور 1373 دبیرستان شبانه‌روزی وابسته به دانشگاه را تأسیس نمود که در مهر ماه همان سال با پذیرش 100 دانش‌آموز کار خود را آغاز کرد. دانش‌آموزان این دبیرستان از امکاناتی نظیر مرکز کامپیوتر، آزمایشگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته، خوابگاه، سرویس ایاب و ذهاب و تغذیه رایگان برخوردار بوده و کادر آموزشی و اداری آن تلفیقی از اساتید دانشگاه و دبیران با تجربه و کارآمد آموزش و پرورش به صورت (مدعو) می‌باشند. این دبیسرتان در بدو تأسیس از نظر علمی،‌آموزشی، فرهنگی و پرورشی خودر ا به سطحی بسیار مناسب رسانده و در طی 3 سال پیاپی رتبه اول دبیرستان‌های استان را کسب نموده است. هم اکنون 498 دانش‌آموز در مراکز پیش‌دانشگاهی و در سه پایه تحصیلی در این دبیرستان مشغول فراگیری بوده و رتبه‌ةای برجسته‌ای را در کشور کسب نموده است و مجتمع فوق می‌تواند تا 550 نفر را تحت پوشش خدمات علمی خود قرار دهد.
1) دانشگاه رازي با توجه به امكانات و ضوابط دانشگاه و برحسب رتبه قبولي آزمون سراسري به پذيرفته شدگان دوره روزانه خوابگاه واگذار م ينمايد. 2) پذيرفته شدگان دوره نوبت دوم مي توانند از خوابگاه خودگردان با پرداخت شهريه استفاده نمايند. 3) واگذاري خوابگاه در دانشكده هاي اسلام آباد غرب و جوانرود و سنقر از طريق خوابگاه خودگردان با پرداخت شهريه خواهد بود. 4) تقاضاي نقل و انتقال پذيرفته شدگان دانشكده هاي اسلام آباد غرب و جوانرود و سنقر تا پايان دوره پذيرفته و بررسي نخواهد شد. 5) محل تحصيل پذيرفته شدگان مناطق محروم رشته صنايع شهر اسلام آباد غرب و رشته هاي مديريت مالي و مديريت بازرگاني شهر جوانرود خواهد بود. 6) نشاني: كرمانشاه، طاق بستان، خيابان دانشگاه، پرديس دانشگاه رازي صندوق پستي: 6714967346 تلفن:34277604 نمابر: 34274581-083 7) نشاني دانشكده فني مهندسي اسلام آباد غرب : اسلام آبادغرب، خيابان شهيد مطهري، خيابان دانشجو. تلفن: 45245012-083 8) نشاني دانشكده مديريت و حسابداري جوانرود: شهرستان جوانرود، انتهاي خيابان امام شافعي تلفن: 26232166-083 9) نشاني دانشكده كشاورزي سنقر: شهرستان سنقر، كيلومتر 3 جاده سطر

متمرکز

کد رشته دانشگاه نوع دوره نام دانشگاه استان دانشگاه نام گرایش نوع پذیرش جنسیت ظرفیت توضیحات
14559 روزانه دانشگاه رازی - کرمانشاه کرمانشاه زبان و ادبیات انگلیسی با آزمون زن و مرد 40
14560 نوبت دوم دانشگاه رازی - کرمانشاه کرمانشاه زبان و ادبیات انگلیسی با آزمون زن و مرد 10

مناطق محروم

کد رشته دانشگاه نوع دوره نام دانشگاه استان دانشگاه نام گرایش نوع پذیرش جنسیت ظرفیت توضیحات
18232 روزانه دانشگاه رازی - کرمانشاه کرمانشاه زبان و ادبیات انگلیسی با آزمون زن و مرد 2 دانشگاه رازی - کرمانشاهدانشگاه رازی - کرمانشاه مخصوص داوطلبان بومی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه شهرستانهای اسلامآباد غرب، پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود، دالاهو، روانسر، سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب و همچنین بخشهای کوزران و ماهیدشت شهرستان کرمانشاه

نظر خود را بنویسید